Anasayfa >> Diyetisyen Özden Kaçar

Diyetisyen Özden Kaçar 1991 yılında Sakarya’da doğdu. 2009 yılında Akyazı Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2009-2011 yılları arasında Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’nde okudu ve daha sonra ayrılarak 2011-2015 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur derecesiyle mezun oldu.

Özden Kaçar Güncel İletişim Bilgileri
İstanbul Adres:
Harbiye Mahallesi, Valikonağı Caddesi, Marmara Apt. No:16 D:2 Nişantaşı-Tesvikiye, Istanbul / Turkey
+90 (212) 257 1515

Sakarya Adres:
Bahçelievler Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No:12/207 Serdivan-Sakarya (Bacca Restoran Üstü)
+90 (532) 173 0914

Özden Kaçar Kimdir?
Diyetisyen Özden Kaçar 1991 yılında Sakarya’da doğdu. 2009 yılında Akyazı Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2009-2011 yılları arasında Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’nde okudu. Ege Üniversitesi’nden ayrılarak 2011-2015 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur derecesiyle mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde yan dal eğitimine katıldı, fakat mezuniyet tarihi uzayacağı için yan dal programını sonlandırdı. Üniversite eğitimi boyunca Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi, Emsey Hastanesi, Siyami Ersek Kalp Damar ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Sanitas ve Bahçelievler Medical Park Hastaneleri’nde stajını tamamladı.

Katıldığı seminer ve kongrelere ek sosyal sorumluluk projeleri olarak;

İstanbul Anadolu Yakasındaki Ergenlerin Beslenme Durumunun Saptanması (2014),

Gauss Koleji İlköğretim Öğrencilerine Sağlıklı Beslenme (2014)

Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kampüs Projesi Bahar Şenliğinde Beslenme (2014) eğitimlerini gerçekleştirdi.

2015-2016 yılları arasında kısa bir süre Ataşehir’de özel bir terapi merkezinde, sonrasında Bağdat Caddesi ve Nişantaşı’nda hizmet veren özel bir poliklinikte diyetisyen olarak görev yaptı. Aynı zamanda her geçen gün geliştirmekte olduğu diyet koçluğu programının öncüsü oldu. 2016 Kasım ayından itibaren Nişantaşı Ar Estetik ekibinin bir üyesi olarak diyet tedavisi çalışmalarını sürdürmektedir.

Üniversite eğitiminde Girişimcilik Klubü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı ve Tiyatro Klubü’ne katılarak Bahar Noktası oyununda rol aldı. Ayrıca folklor, basketbol, tenis, yüzme ve tiyatro eğitimleri aldı. Şu anda işten arta kalan zamanlarında 3 yıldır asistanlığını yaptığı Yeşim Yıldız Kalaycıoğlu ve Güngör İblikçi’nin kurucusu olduğu Yaşayan Atölye’de Gravür Resim Sanatı ile ilgilenmekte, crossfit yapmakta ve Reiki üzerine eğitim almaktadır.