Anasayfa >> Cerrahisiz Estetik >> Dolgu Botoks
5507 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Dolgu Botoks

Yaşlanmayla birlikte insan cilt ve ciltaltı dokusunda kollajen ve hyaluronik asit gibi temel yapı taşları azalarak ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisinde kullanılan yönteme dolgu botoks denir.


ARESTETİK

KATEGORİLER


ARESTETİK

ANINDA İLETİŞİM

Dolgu Botoks

Dolgu maddeleri enjeksiyonu, estetik cerrahinin artık en başta gelen işlemlerinden biri haline gelip son zamanlarda üretilen ve etkisi ve vücut uyumluluğu üst seviyede olan dolgu maddeleri hastaların yüksek memnuniyeti ve güvenliğini sağlamıştır. Dolgu maddeleri hemen hemen vücudun herhangi bölgesine uygulanabilir fakat en sık yüz bölgesine uygulanmaktadır. Bu maddeler dolgunluğu sağlamak için tek başına, veya derin kırışıklıkları gidermek için botox ile birlikte uygulanır.

Bu uygulamalar ağrısız olup hasta aynı gün işine döner. Dolgu maddeleri zamanla vücut tarafından emilip vücuttan atılır. Bu süre genellikle 4-6 ay arasıdır ve isteğe bağlı uygulama tekrarlanabilir. Bu maddeler dışında hastaya kendi vücudundan alınan yağ dokusu enjekte edilebilir. Bu işlem lokla anestezi altında ve steril şartlarda yapılır. Enjekte edilen yağ dokusunun %40-50si kaybolur ve kalan kısmı kalıcıdır. Bu özellik yağ enjeksiyonu için bir avantajdır ve 2 ya da 3 seanstan sonra istenilen kalıcı dolgunluk elde edilir. Fakat bu yöntem ameliyathane şartlarında ve lokal anestezi altında yapıldığından birçok hasta tarafından tercih edilmiyor.


Dolgu Botoks HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lazer Vajina Daraltma

Vajinada zamanla oluşan gevşeme ve yüzey tabaka değişikliği cinsel fonksiyonu olumuz etkiler...

Bölgesel İncelme

Liposuction gibi cerrahi yöntemlerin yanı sıra daha az incelmesi gereken hastalarda veya sad...

Dolgu Botoks

Dolgu maddeleri enjeksiyonu, estetik cerrahinin artık en başta gelen işlemlerinden biri haline ge...

Dermabrazyon

Dermabrazyon mekanik bir cilt soyma yöntemidir. Bu yöntemde özel makineler ile cil...