Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Yanak Estetiği >> Hollywood Yanağı
0979 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Hollywood Yanağı


ARESTETİK

KATEGORİLER


ARESTETİK

ANINDA İLETİŞİM

Hollywood Yanağı

Yuvarlak yüze sahip olan kişilerde sadece aşırı zayıflamak bu sorunu kısmen çözebilir. Tabi ki bu şekilde zayıflamak tüm yüz hatlarını olumsuz etkileyip bitkin bir görüntü oluşturur. Yüzün aşırı yuvarlak veya yanakların dolgun olma sebebi hemen elmacık kemiğin altında derin planda yerleşen ve liposuction gibi yöntemlerle ulaşılması kolay olmayan iki adet yağ yastıkçığıdır. Kısa ve etkili bir işlemle hastayı kalıcı bir şekilde bu sorundan kurtarmak mümkün. Bu işleme son zamanlarda “Hollywood yanağı” estetiği deniliyor. Bu işlemi yapmadan cilt sıkılaştırıcı yöntemler yüz hatlarının toparlanmasında etkili olamaz. Ayrıca bu yağ yastıkçıkları en derin planda yerleştikleri için sıradan yağ kitlesini azaltan cerrahi dışı yöntemlere yanıt vermezler. 

Ameliyat lokal veya genel anestezi altında steril ortamda yapılan bu işlemin süresi her iki taraf için yaklaşık 45 dakikadır. İşlemin tamamı ağız içinden gerçekleştirilir ve ciltte iz bırakmaz. İşlem esnasında aşırı kanama ve ağrı olmaz. İşlem sonrası hasta taburcu edilir.

Ameliyat sonrası hasta ilk gün sadece berrak sıvı gıdalar ile beslenir, ikinci günden süt ürünleri hariç yumuşak gıdalar alınabilir. 3.günden çok sert olan (ekmek kabuğu, cips, kuru yemiş) gıdalar dışında bir kısıtlama yoktur. Bu gibi gıdalara bir hafta sonra rahatlıkla başlanabilir.

Sonuçlar bu işlemin sonuçları kalıcıdır ve aşırı kilo alınmadığı müddetçe yüz hatların şekli değişmez ve yaşlanma süreci de yavaşlamış olur.


Hollywood Yanağı HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hollywood Yanağı

Yuvarlak yüze sahip olan kişilerde sadece aşırı zayıflamak bu sorunu kısmen çöze...