Anasayfa >> Cerrahisiz Estetik >> Lazer Dövme Silme
1697 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Lazer Dövme Silme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani ile lazer dövme silme işlemleri hakkında Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Lazer Dövme Silme

█▌Dövme Nedir?
Tatto veya dövme cildin dermis tabakasına verilen boya parçacıklarıyla yapılan kalıcı çizimlerdir. Son zamanlarda bir sanata dönüşen ve popüler olan bu işlem bazen herhangi bir sebepten dolayı silinmesi gerekebilir fakat her zaman bu mümkün olmayabiliyor. Verilen boyanın rengi ve cilt altındaki derinliği bu yolun geri dönüşü olup olmadığını belirler. Derin yerleşimli ve siyah ve lacivert boyalar dışındaki renkler (örneğin turuncu) silinmesi zor ve bazen imkansızdır. Son zamanlarda gelişen lazer cihazların teknolojisi ile kısmen de olsa bu gibi zor durumlara çare bulunuyor.

█▌Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılır?
Dövme silme yöntemleri mekanik ve lazer olarak genel iki gruba ayrılır. Yüzeysel ve küçük dövmeler basit mikrodermabrazyon ile silinebilir. Derin veya büyük dövmeler Q-switched lazer ile silinir. Önce lazer ışını boyayı parçalayarak vücudun bu parçacıkları temizleyebilecek boyuta getirir daha sonra vücuttaki yabancı cisme karşı savunma mekanizmalar bu ufak parçaları yok eder.

Bu işlemler ayakta uygulanabilecek yöntemlerdir. Bu sürecin başarılı olması için sabır ve doğru uygulama esastır.


Lazer Dövme Silme HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lazer Dövme Silme

█▌Dövme Nedir?
Tatto veya dövme cildin dermis tabakasına verile...

Peeling

█▌Peeling Nedir?
Peeling (cilt soyma) cildin dış tabakasını kontrollü...

Botoks

█▌Botoks Nedir?
Kas sinir bileşkesinde sinirlerin faaliyetini azaltan &ld...

Mezoterapi

█▌Mezoterapi Nedir?
Cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri ince iğne...