Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Göğüs Estetiği >> Göğüs Dikleştirme
9225 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Göğüs Dikleştirme

Göğüs dikleştirme estetik ameliyatları memenin boyutuna göre toparlama veya küçük memelerde protez yardımıyla yapılmaktadır.

Göğüs Dikleştirme

Yılların ve yer çekimi etkisinde kalan memeler sonunda sarkmaya başlar ve bu süreci emzirme veya aşırı ve hızlı kilo alıp vermek hızlandırır. Memeler ne kadar büyükse sarkma daha erken ve daha fazla olur ve bunu düzeltmek için daha detaylı ve kapsamlı ameliyat gerekir.

Meme dikleştirme ameliyatları memenin boyutuna göre sadece toparlama veya küçük memelerde protez yardımıyla yapılmaktadır. Meme ebadına ve sarkma derecesine bağlı izlerin yeri ve büyüklüğü değişiklik gösterir.

Ameliyattan önce mamografi ve meme ultrasonografisi yapılır. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat genele anestezi altında yapılır. Ameliyat meme başı çevresinde ya da çevresi ve aşağıya doğru inen kesi ile yapılır. Çok nadir durumlar dışında meme altında kesi olmaz. Yeterli meme dokusu varsa doku yeniden şekillendirilir ve meme başı yukarıya taşınıp cilt fazlalıkları çıkartılır. Yeterli meme dokusu olmadığı durumlarda ya da meme dikleştirme ve büyütmenin birlikte yapıldığında meme protezi kullanılır.

Ameliyattan sonra hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Hasta 3.-5. Günlerde işine döner ve 3.haftadan sonra kol ve göğüs hareketleri olmayan sporlara başlayabilir. 6. Haftadan sonra tüm aktiviteler serbesttir.

Karşılaşılabilen sorunlar arasında en sık şikâyet sebebi olan ameliyat izleridir. İzlerin görünür alanlarda olması en ince izleri bile rahatsız edici hale getirir fakat bu konuda maalesef pek yapılabilecek bir şey yok. MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATLARI SÜT VERMEYİ ENGELLEMEZ ve ameliyat olanlar ve olmayanlar arasında bu açıdan anlamlı bir fark yok. Meme başı his kaybı ameliyat sonrası görülebilir ama kalıcı his kaybı nadirdi.

Sonuçlar genellikle kalıcı sayılır. Hamilelik ve emzirme ya da kilo alıp verme memelerin gevşemesine sebep olur ama hiçbir zaman ameliyattan önceki haline geri dönmez.


Göğüs Dikleştirme HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göğüs Küçültme

Aşırı büyük göğüsler boyun ve sırt bölgesine fazla yük bindirdikler...

Jinekomasti

Erkeklerde hormon dengesizliği veya aşırı kilo alma ve bölgesel yağlanmadan dolayı memelerde...

Göğüs Ucu Estetiği

Çok büyük veya gümülmüş meme ucu en sık rastlanan meme ucu şekil ...

Göğüs Büyütme

Feminen görünümün anahtar belirtilisi göğüslerdir. Dik ve dolgun g&...