Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Vücut Estetiği >> Bacak ve Ayak Bileği Estetiği
4062 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Bacak ve Ayak Bileği Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile bacak ve ayak bileği estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Bacak ve Ayak Bileği Estetiği

█▌Bacak Estetiği Nedir?
Bacak estetiği bacakların çok ince, çok kalın, asimetrik açıdan orantısız ya da çarpık olması gibi şekil bozukluklarının düzeltilmesi için plastik cerrahlar tarafından yapılan cerrahi bir estetik türüdür.

█▌Bacak Estetiği Neden ve Kimlere Yapılır?
Bacak estetiği ameliyatları bacakları daha çekici, düzgün ve estetik göstermek amacıyla yapılır. Bu işlemlerde bacak, diz ve ayak bileği beraber değerlendirilir. Genellikle kalın bacak, ince bacak, parantez bacak, asimetrik bacak, çapraz bacak ve ayak bileklerindeki deformasyonları gidermek için tercih edilmektedir.

Özellikle bacaklarında dizden aşağıya doğru aşırı kalın bacak görüntüsü olan tüm hastalara uygulanabilmektedir. Ayrıca ayak bilekleri kalın hastalar da istedikleri gibi ayakkabı ve çizme giyememekten yakınırlar ve bu duruma çözüm ararlar. Bazı kadınlar ayak bileklerini beğendikleri için etek giymekte dahi zorlanabilmektedirler. Genellikle bacak ve ayak bileği estetiğinde yağ dokusunda şekillendirmeler yapılmaktadır, bu sebeple bacak estetikleri kalın kemikli hastaların sorununu tam olarak çözmez. Fakat hafifletebilme ihtimali vardır.

█▌Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?
Bacak estetikleri şikayet edilen bacak şekline göre uygun tedavi yöntemleriyle yapılmaktadır ve her bacak şekline göre değişik girişimlerden geçer. Genel olarak bacaklarından şikayetçi olan hastaların diz ve ayak bileklerini inceltmek amacıyla Liposuction yapılır. Bacakları dolgunlaştırmak için ise dolgu enjeksiyonu maddeleri, yağ enjeksiyonu ve kalf protezleri kullanılır.

Kalın Bacak Estetiği
B
acaktaki yağların vakum gücü kullanılarak içi boş borular yardımıyla küçük deliklerden emilerek dışarı alınması şeklinde gerçekleşen bir uygulamadır. En önemli özelliği ise birkaç milimetrelik deliklerden yağ alınması yapıldığı için belirgin ve kalıcı bir iz bırakmamasıdır. Kalın bacak estetiğinde uygulanan diğer işlem ise Lazer Lipoliz ile lazer ışınının deri içine küçük borular yardımıyla verilerek buradaki yağların ısıtılarak eritilmesi işlemidir. Eritilen bu yağlar daha sonra vakumla dışarı alınmaktadır. Bacak yağları eritme amacıyla yapılan bir başka kalın bacak estetik uygulaması da ultrason ile bacak yağlarını eritme yöntemidir. Bu uygulamada deri altına ultrason yani ses titreşimleri verilerek yağları eriten çubuklar yerleştirilerek sıvı haline gelen yağlar vakumlanarak alınır.

İnce Bacak Estetiği
Diz arkasından yapılan küçük bir kesi ve endoskopi yardımıyla silikon bacak protezlerin bacağa yerleştirilmesi işlemlerimi kapsamaktadır. Bu şekilde ince bacaklar, daha kalın ve hafif kaslı bir görünüme kavuşturulur. Silikon bacak protezleri kalıcı olmaktadır.

Bacak Şekil Bozukluğu
Bacaklardaki eğrilik ve kontur bozukluklarında hastanın bel, karın ve diz içi bölgesi vb. gibi vücudun uygun yerlerinden alınan yağların hasta bacak şekline göre uygun yerlere enjekte edilmesi işlemlerini kapsar. Verilen yağların bir kısmı zaman içinde kaybedilir fakat yağ dokusu ile bacaklarda elde edilen şekil kalıcı olmaktadır. Ayrıca kök hücreden zengin yağ transferi yapılması bacaktaki hafif eğriliklerin düzeltilmesinde uygulanan yöntemlerdendir. Bunun dışında yanında bacaklarında eğrilikler olan fakat vücudunda yeterince yağ enjeksiyonu için yağ dokusu bulunmayan hastalara hyaluronik asit enjeksiyonu uygulanmaktadır.

Ayak Bileği Estetiği;
Ayak bileği estetiği, kalın ayak bileklerinin inceltilerek istenilen estetik şeklin verilmesiyle bacakları daha zarif hale getirmek amacıyla yapılan estetik ameliyatıdır. Ayak bileği estetiği özellikle bacak bölgesinde dizden aşağısı kalın olan kişilere yapılmaktadır. Çünkü ayak bilekleri kalın olan kişiler tercih ettikleri şekilde ayakkabı veya çizme kullanmakta zorluk yaşamaktadırlar. Ayak bileği operasyonunda uzman doktorun incelemesi sonucunda diz altındaki yağ fazlalıkları belirlenir. Daha sonra yağ dokusu son derece ince kanüller ile alınırken istenilen estetik şekil de ayak bileğine bu işlem sırasında verilmektedir


Bacak ve Ayak Bileği Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karın Germe

Bir insanın fiziki görünümünü belirleyen en önemli faktör bel ...

Liposuction

Liposuction BİR ZAYIFLAMA AMELİYATI DEĞİLDİR. Bu yöntem spor ve diyet ile giderilemeyen b&ou...

Uyluk Germe

█▌Uyluk Germe Nedir?
Uyluk germe amel...

Bacak ve Ayak Bileği Estetiği

█▌Bacak Estetiği Nedir?
Bacak estetiği bacakların çok ince, &ccedi...