Anasayfa >> Plastik Cerrahi >> Nedbe Dokusu Tedavisi
1018 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Nedbe Dokusu Tedavisi

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile nedbe dokusu tedavisiyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Nedbe Dokusu Tedavisi

█▌Plastik cerrahi denilince akla izsiz ameliyat gelir fakat bu yanlışlıkla hastaların kafasında yer etmiş bir şehir efsanesinden başka bir şey değildir. HİÇBİR CERRAHİ İZSİZ DEĞİLDİR. Plastik cerrahi uygulamalarındaki özellik, izleri en aza indirmek ve görünmeyen bölgelerde izi saklamaktır. Tabi ki asıl önemli olan izi neredeyse görünmeyecek kadar ince bırakmaktır. Bunların yanı sıra travmalar veya başka ameliyatların izlerini azaltmak da plastik cerrahinin en önemli ve genellikle çok zor uğraşlarından biridir. Nedbelerin tamamen yok edilmesi asla söz konusu değildir ve tek yapabilecek şey nedbe dokusu tedavisiyle onları azaltmaktır.

Nedbeleri azaltmak için uygulanan yöntemler nedbelerin oluşum zamanı, yeri, ölçüleri ve hastanın yaşına bağlıdır. Yeni oluşan nedbelerde (3 aydan az olan) merhemler, baskılı giysiler, yara içi enjeksiyonlar uygulanabilir. Bir yılı geçen nedbeler için tek çözüm cerrahidir ve tabi ki bu, sonuç alınabiliyorsa yapılır çünkü her nedbe için düzeltme mümkün olmayabilir.


Nedbe Dokusu Tedavisi HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğumsal Anomaliler Tedavisi

█▌Doğumsal Anomali Nedir?
Dünyaya yeni gelen bebeklerin normal dışı...

Yara Tedavisi

█▌Yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak ve iyileşmeyen yaraların tedavis...

Ortognatik Çene Cerrahi

█▌Ortognatik Cerrahi Nedir?
Plastik cerrahlar ve ortodonti uzmanların bir...

Nedbe Dokusu Tedavisi

█▌Plastik cerrahi denilince akla izsiz ameliyat gelir fakat bu yanlışlıkla hasta...