Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Göğüs Estetiği >> Göğüs Büyütme
4443 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Göğüs Büyütme

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile göğüs büyütme estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Göğüs Büyütme

█▌Göğüs Büyütme Estetiği Nedir?
Göğüs büyütme estetik ameliyatları meme protezleri ile gerçekleşen bir işlemdir. Bu protezlerin şekli ve kıvamı değişkendir. Hastanın isteği, göğüs kafesi ve meme dokusunun ölçülerine göre seçilir. Feminen görünümün anahtar belirtilisi göğüslerdir. Dik ve dolgun göğüslere sahip olmak her kadın için vazgeçilmez ve tabi ki gayet doğal bir arzudur.

Göğüslerin boyutundan memnun olmak tamamen şahsın kendisinin algıladığı imaja bağlıdır. Kendinden olan imajı iyileştirmek bireyin hayatında mutlu olması ve daha verimli bir yaşam sürdürmesini sağlar. Meme büyütme ameliyatları göğüs ölçülerini yeterli bulmayanlar için bir çözüm yoludur.Sağlıklı meme protezleri (DÜNYACA KABUL EDİLMİŞ ÜRETİCİ FİRMALARIN PROTEZLERİ) kanser riskini arttırmaz ve emzirme için bir engel teşkil etmez. Ayrıca meme kanseri tarama görüntülerini etkilemez ve hasta için bu açıdan bir risk oluşturmaz.

█▌Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?
Meme büyütme estetik işlemlerinde protezi yerleştirmek için kullanılan kesiler meme başı çevresi, memenin altından, koltuk altından 3 farklı yerden yapılabilir. Meme altından yapılan girişim meme dokusu ve süt kanallarını daha az etkileyen yöntemdir fakat meme altındaki görülebilen iz bu yöntemin dezavantajıdır. Koltuk altından yapılan girişim daha küçük silikon protezler veya serum fizyolojik ile yerleştirildikten sonra doldurulan büyük protezler için tercih edilebilir. Bu yöntem de meme dokusunu az etkiler ve kesi izi görünmeyen koltuk altındaki bölgede saklanır. Meme başının çevresinden yapılan girişimde kesi, meme başı çevresindeki koyu renkli cildin hemen bitiminde yapılır. İz bu marjının içinde saklanmış oluyor fakat bu yöntem çok koyu veya çok açık renkli meme başı olan kişilerde uygun değildir ve iz belirgin bir şekilde göze çarpar. Bir diğer önemli dezavantaj süt kanallarının bu yöntemde en fazla etkilenmesidir. Protez için hazırlanan alan meme dokusu altı, göğüs kası altı (pektoralis kası) ve kas zarının altı olarak 3 farklı planda olabilir. En sık kullanılan alanlar meme dokusunun altı ve kas altıdır. Bu seçim hastanın cilt yapısı, mevcut meme dokusu, ve pektoralis kasın yapısına göre yapılır.


Göğüs Büyütme HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göğüs Küçültme

█▌Göğüs Küçültme Estetiği Nedir?
Kadınlarda aş...

Göğüs Ucu Estetiği

█▌Göğüs Ucu Estetiği Nedir?
Meme ucu (areola) estetiği ya da g&...

Jinekomasti

█▌Jinekomasti Nedir?
Hormon dengesizliği, aşırı kilo alma ve bölgese...

Göğüs Büyütme

█▌Göğüs Büyütme Estetiği Nedir?
Göğüs b&uum...