4339 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Jinekomasti

Erkeklerde hormon dengesizliği, kilo alma ve bölgesel yağlanmadan dolayı memelerde büyüme görülür. Hormonlardan kaynaklanmayan yağlanmayla büyüyen erkek memeleri için jinekomasti ameliyatı yapılır.

Jinekomasti

Erkeklerde hormon dengesizliği veya aşırı kilo alma ve bölgesel yağlanmadan dolayı memelerde büyüme görülebilir. Gerçek meme dokusunda artış hormon bozukluğuna bağlıdır fakat bu durum yağlanmadan dolayı büyümeye göre daha az görülür.

Ameliyat öncesi detaylı bir endokrinolojik inceleme yapılır. Özellikle ergenlik döneminde karşılaşılan bu durum öncelikle endokrinoloji uzmanı tarafından değerlendirilmelidir. Bu durum hormon dengesizliğinden kaynaklanmadıysa cerrahi planlanır. Endokrinolojik bir problem varsa uygun tedavi surecinden sonra hala sorun devam ediyorsa cerrahiye başvurulur. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat büyüme miktarı ve mevcut cilt fazlalığına bağlı lokal veya genel anestezi altında yapılır. Ameliyat esnasında yağ ve meme dokuları çoğunlukla liposuction yöntemi ile alınır. Kalan meme dokuları varsa ayrıca çıkartılır. Aşırı kilo alıp vermelerden kaynaklanan cilt fazlalığı durumlarda cilt fazlalıkları da çıkartılır fakat bu kalıcı izlerin oluşmasına sebep olur.

Ameliyattan sonra hasta aynı gün taburcu edilir. Hasta 3.Gün işine döner. Hasta 3 hafta boyunca korse kullanır. 3.haftadan sonra kol ve göğüs hareketleri olmayan sporlara başlayabilir. 6. Haftadan sonra tüm aktiviteler serbesttir.

Sonuçlar aşırı kilo alam durumu olmadığı veya hormon bozukluğunun tekrarlanmadığı müddetçe kalıcıdır.


Jinekomasti HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göğüs Büyütme

Feminen görünümün anahtar belirtilisi göğüslerdir. Dik ve dolgun g&...

Göğüs Küçültme

Aşırı büyük göğüsler boyun ve sırt bölgesine fazla yük bindirdikler...

Jinekomasti

Erkeklerde hormon dengesizliği veya aşırı kilo alma ve bölgesel yağlanmadan dolayı memelerde...

Göğüs Ucu Estetiği

Çok büyük veya gümülmüş meme ucu en sık rastlanan meme ucu şekil ...