4232 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Jinekomasti

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile Jinekomasti estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğiyle görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Jinekomasti

█▌Jinekomasti Nedir?
Hormon dengesizliği, aşırı kilo alma ve bölgesel yağlanmadan dolayı erkeklere görülen aşırı meme büyümesine jinekomasti denir. Yunancadan tüm dünyaya yayılan Jinekomasti kelimesi (Gyne-Kadın) ve (Mastos-Meme) kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Erkeklerdeki gerçek meme dokusundaki artış hormon bozukluğuna bağlıdır fakat bu durum yağlanmadan dolayı büyümeye göre daha az görülmektedir.

█▌Jinekomasti Nasıl Oluşur?
Aşırı meme büyümesi 3 şekilde oluşur. Gerçek meme dokusunun sağladığı glandüler şekilde büyüme, yağ dokusu artışının sağladığı lipomatöz şekilde büyüme ve mikst yani karışık olarak adlandırılan meme ve yağ dokusunun birlikte büyümesi. Erkeklerde özellikle ergenlik döneminde karşılaşılan bu durum öncelikle endokrinoloji uzmanı tarafından değerlendirilmelidir. Jinekomasti ameliyatı öncesi detaylı bir endokrinolojik incelemenin yapılması şarttır. Memedeki aşırı büyümenin hormon dengesizliğinden kaynaklanmadığı tespit edildiği durumlarda cerrahi planlanır. Endokrinolojik problem uygun tedavi sürecinden sonra hala devam ediyorsa yine hastalar cerrahiye başvurabilir.


Jinekomasti HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göğüs Ucu Estetiği

█▌Göğüs Ucu Estetiği Nedir?
Meme ucu (areola) estetiği ya da g&...

Jinekomasti

█▌Jinekomasti Nedir?
Hormon dengesizliği, aşırı kilo alma ve bölgese...

Göğüs Küçültme

█▌Göğüs Küçültme Estetiği Nedir?
Kadınlarda aş...

Göğüs Dikleştirme

█▌Göğüs Dikleştirme Estetiği Nedir?
Göğüs dikleştirme...