4445 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Boyun Germe

Yüzdeki çene çizgisi ve boyundaki yaşlanma deformasyonlarını ortadan kaldırmak için plastik cerrahlar tarafından uygulanan estetik operasyonlara boyun germe estetiği denir.

Boyun Germe

Boyun estetiği ameliyatları tek başına veya yüz estetiği ameliyatların bir parçası olarak yapılabilir. Çene altındaki yağ birikintileri (gıdı tabir edilen), yılların verdiği cilt sarkmaları ve kırışıklıklar bu ameliyatlara başvurmanın en sık sebepleridir. 

Ameliyattan önce hastanın yüzü ve boynu bir bütün olarak değerlendirilir ve hangi bölgeye nasıl bir işlem yapılması konusunda plan yapılır. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat ameliyathane şartlarında ve lokal veya genel anestezi altında yapılır. Çene altındaki yağ birikintileri için liposuction yöntemi kullanılır ve cilt yapısı uygun olan hastalarda tek başına yeterlidir. Yaşlı hastalarda veya ince ve sarkık cildi olanlarda çene altından bir kesi ile girilerek sarkan kaslar gergin hale getirilip birleştirilir ve sarkık görüntü tamamen ortadan kaldırılır. 

Ameliyat sonrası hasta bir gece hastanede tutulur. Özel çene ve boyun korseler ödem ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Hasta 3.gün işine dönebilir ve diğer estetik ameliyatları gibi 3 ay güneşten korunmalıdır.

Sonuçlar doğru yapılan bir ameliyat sonrası kalıcı sayılır. Boyun altındaki yağlanma aşırı kilo alınırsa tekrarlayabilir ama hiçbir zaman sarkıklık ameliyat öncesi gibi olmaz. Daha ileri yaşlarda bile cilt ve kas sarkıklıkları genellikle ameliyattan önceki haline dönmez.


Boyun Germe HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatları bazen diğer yüz estetiği ameliyatları (göz kapağı, alın ger...

Boyun Germe

Boyun estetiği ameliyatları tek başına veya yüz estetiği ameliyatların bir parçası ol...

Kaş Kaldırma

Kaşlar duygularımızı ifade edebileceğimiz yüzümüzdeki en etkin simgelerdir. Kelime...

Göz Kapağı Estetiği

Yüz ifadesinin en önemli göstergelerinden biri gözler ve gözlerin dışa a...