2719 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Boyun Germe

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile boyun germe uygulamaları hakkında İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Boyun Germe

█▌Boyun Germe Estetiği Nedir?
Yüzdeki çene çizgisi ve boyundaki yaşlanma deformasyonlarını ortadan kaldırmak için plastik cerrahlar tarafından uygulanan estetik operasyonlara boyun germe estetiği denir.

█▌Boyun Germe Ameliyatı Neden Yapılır?
Boyun estetiği ameliyatları tek başına veya yüz estetiği ameliyatların bir parçası olarak yapılabilir. Çene altındaki yağ birikintileri (gıdı tabir edilen), yılların verdiği cilt sarkmaları ve kırışıklıklar bu ameliyatlara başvurulmasının en sbüyük sebeplerindendir.█▌Boyun Germe Estetiği Nasıl Yapılır?
Boyundaki mevcut estetik sorunları önlemek amacıyla yapılan boyun germe ameliyatı, estetik izlerinin en iyi şekilde saklanması için planlı bir çalışma gerektiren bir işlemdir. İşlem dış kulak kısmından kesilerle başlatılarak kulak memesine oradan da kulak arkasına doğru kesilerin yapıldığı bir uygulamayla gerçekleştirilir. Bu işlem sonucunda yüz ve boyun derisi serbestleştirilir. Fazla deri serbestleştirilmiş olan ciltten kesilir. Böylece mimik kaslarını içine alan yüzün yumuşak olan dokusu dikiş yapılarak yukarı doğru asılarak germe işlemi yapılır. Eğer çene altında gıdı bölgesinde yağlanma mevcut ise Liposuction yöntemiyle alınarak boyun germe işlemleri tamamlanır.


Boyun Germe HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaş Kaldırma

█▌Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?
Kaşlar duygularımızı ifade edebileceğimiz ...

Göz Kapağı Estetiği

█▌Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Yüz Germe

█▌Yüz Germe Estetiği Nedir?
İnsan yüzünün orta kısmın...

Boyun Germe

█▌Boyun Germe Estetiği Nedir?
Yüzdeki çene çizgisi ve ...