Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Burun Estetiği
5776 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Burun Estetiği

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile burun estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik merkezinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?
Burun, yüz bölgesinin ilk bakışta göze çarpan ve yüzün görünümünü büyük ölçüde belirleyen yapılardan biridir. Bu doğrultuda yüz yapısını estetik olarak etkileyen burundaki şekil bozukluklarını ve aynı zamanda hastada varsa nefes almayı engelleyen burun kemik ve kıkırdak eğriliklerinin düzeltilmesi amacıyla uygulanan estetik cerrahi işlemlere burun estetiği denir.

Burun ergenlik döneminde gelişmesinin son safhasına girer ve ortalama 18 yaşında gelişmesini tamamlar. Erkeklerde, kadınlarda ve farklı etnik toplumlarda bu değişiklik gösterebilir. Burunun şekli ve yapısı hiçbir zaman tek başına değerlendirilmez ve yüz ile bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Yapı olarak güzel ve minyon bir burun, büyük bir yüzde garip görüntü oluşturur. Hafif kemerli ve sivri uçlu bir burun ise kemik yapısı belirgin bir yüze bambaşka bir hava katabilir.

█▌Burun Estetiği Niçin ve Nasıl Yapılır?
Burun estetiğinde cerrahın amacı öncelikle, hasta yüzünün estetik oranlarını bozmadan burunda olan deformiteleri düzeltmektir. Ameliyattan sonra ise burun estetiği öncesinde planlanan burnun yüz yapısına uygunluğu, doğal ve orantılı bir görünüme sahip olması durumu yerine getirilir.

Estetik burun ameliyatları kemik gelişimi tamamlanan 18 yaş üzeri erkek-kadın kişiler için uygundur. Amelliyat öncesi hastanın beklentileri değerlendirilir; isteklerinin gerçekçilik ve uygulanabilirlik payı estetik ve plastik cerrahi uzmanı doktor tarafından profesyonelce analiz edilir. Planlanan ameliyat kapalı ya da açık olarak iki farklı temel yöntem ile uygulanır. Kapalı burun estetiği operasyon yönteminde kesiler burun delikleri içinden yapılıp hastanın burun ucunda kesi hattı olmaz. Açık yöntemde ise hem burun deliklerinin içinde hem de burun ucunda kesiler yapılarak operasyon gerçekleştirilir. İki yöntem arasındaki seçim, cerrahın alışkanlığı ve becerisi, burunun yapısı, planlanan değişiklikler gibi faktörler dikkate alınarak yapılır.


Burun Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?
Dökülmeye dirençli olan göğ...

Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?
Burun, yüz bölgesinin ilk ba...

Çene Ucu Estetiği

Çene Ucu Estetiği Nedir?
Genetik veya çevresel faktörl...

El Estetiği

Ellerde yılların geçmesi ile oluşan değişiklikler ciltte incelme, ciltte lekelenmeler, cil...