Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Burun Estetiği
0528 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Burun Estetiği

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile burun estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik merkezinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Burun Estetiği

Burun Estetiği Nedir?
Rinoplasti işlemleriyle hasta burnunun nefes almasını engelleyen kemik ve kıkırdak eğriliklerini gidererek burundaki şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılan estetik cerrahi işlemlere burun estetiği denir. Burun, yüz bölgesinin ilk bakışta göze çarpan ve yüzün görünümünü büyük ölçüde belirleyen yapılardan biridir. Yüzdeki diğer önemli yapı ise çene ve dişlerin konumudur.

Burun ergenlik döneminde gelişmesinin son safhasına girer ve ortalama 18 yaşında gelişmesini tamamlar. Erkeklerde, kadınlarda ve farklı etnik toplumlarda bu değişiklik gösterebilir. Burunun şekli ve yapısı hiçbir zaman tek başına değerlendirilmez ve yüz ile bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Yapı olarak güzel ve minyon bir burun, büyük bir yüzde garip görüntü oluşturur. Hafif kemerli ve sivri uçlu bir burun ise kemik yapısı belirgin bir yüze bambaşka bir hava katabilir.

█▌Estetik Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Estetik burun ameliyatları kemik gelişimi tamamlandıktan sonra yapılır ve 18 yaş ve üzeri kişiler için uygundur. Kapalı ve açık olarak iki farklı temel yöntem ile yapılmaktadır. Kapalı yöntemde kesiler burun delikleri içinden yapılıp burun ucunda kesi hattı olmaz. Açık yöntemde ise hem burun deliklerinin içinde hem de burun ucunda kesiler yapılarak operasyon gerçekleştirilir. İki yöntem arasındaki seçim, cerrahın alışkanlığı ve becerisi, burunun yapısı, planlanan değişiklikler gibi faktörler dikkate alınarak yapılır.Estetik burun ameliyatından önce hastanın beklentileri değerlendirilir. Hasta isteklerinin gerçekçilik ve uygulanabilirlik payı profesyonelce analiz edilir. Ameliyattan sonra burnun yüz yapısına uygunluğu, doğal ve orantılı bir görünüme sahip olması çok önemlidir. Estetik cerrahın amacı, yüzün estetik oranlarını bozmadan burunda olan deformiteleri düzeltmek olmalıdır.

Rinoplasti burun estetik ameliyatı genel anestezi altında hastanın burnunda planlanan değişiklikler doğrultusunda kapalı veya açık yapılır. Ortalama süresi 2-3 saattir. Burun orta duvarına (septum) majör bir işlem yapılmadığı ise burun içi tamponu kullanılmaz.


Burun Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği

Burun Estetiği Nedir?
Rinoplasti işlemleriyle hasta burnunun nefes alması...

Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği; kadınların ideal boyutta ve şekilde memelere sahip olması amacıyla ger&...

El Estetiği

Ellerde yılların geçmesi ile oluşan değişiklikler ciltte incelme, ciltte lekelenmeler, cil...

Vücut Estetiği

Aşırı kilo kaybından sonra yapılan vücut şekillendirme ameliyatına vücut estetiği denme...