Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Kulak Estetiği
5593 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Kulak Estetiği


ARESTETİK

KATEGORİLER


ARESTETİK

ANINDA İLETİŞİM

Kulak Estetiği

Kulak estetiği ameliyatları kulaktaki şekil bozukluğu ve hastanın bu durumdan etkilenme derecesine bağlı okul öncesi yapılabilen tek estetik ameliyattır. Bu ameliyatlarda mevcut olan kulağın şekli düzeltilir. Kulağın kısmi veya tam yokluğu için yapılan ameliyatlar rekonstrüktif ameliyatlar grubundadır. 

Ameliyat lokal veya genel anestezi altında ve ameliyathanede yapılır. İki kulak için ameliyat süresi 2-2.5 saattir. Ameliyat yöntemi şekil bozuklu olan kısım ve şiddetine göre değişir. Tüm girişimler kulağın arka kısmından yapılır ve ön tarafta kesi izi olmaz. Ameliyat bitiminde kafaya elastik bandaj sarılır.

Ameliyat sonrası aynı gün hasta taburcu edilebilir. Elastik bandaj 3 gün sonra açılır ve pansuman değiştirilir. Daha sonra hasta 3 hafta tenisçilerin kullandığı headband kullanır. Bunun amacı daha çok kulağı olası travmalardan korumaktır.

Karşılaşılabilen sorunlar arasında en önemlisi cilt altı kanamadır ve müdahale yapılmazsa kulakta karnabahar ya da güreşçi kulağı denilen kalıcı şekil bozukluna neden olabilir. Sonuçlar genellikle hastalar için tatmin edicidir fakat tekrarlama oranı az değil. Bu nedenle hastalara her zaman işlemin tekrarlanması gerekebileceğini hatırlatmak gerekir.


Kulak Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Saç Ekimi

Saçlar ve onlara verilen şekil kişinin kendine özgü belirlediği bir imajdır. Bu ...

Çene Ucu Estetiği

Çene ucu yüz oranları ölçümleri için belirlenmiş temel noktal...

Burun Estetiği

Burun yüz bölgesinin ilk bakışta göze çarpan ve yüzün gör&uu...

Vücut Estetiği

Aşırı kilo kaybından sonra yapılan vücut şekillendirme ameliyatına vücut estetiği denme...