Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Yüz ve Boyun Estetiği >> Göz Kapağı Estetiği
7454 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Göz Kapağı Estetiği


ARESTETİK

KATEGORİLER


ARESTETİK

ANINDA İLETİŞİM

Göz Kapağı Estetiği

Yüz ifadesinin en önemli göstergelerinden biri gözler ve gözlerin dışa açılan penceresi göz kapaklardır. Göz kapakların şekli büyük ölçüde genetik (etnik, ailesel) olarak belirlenir fakat şekli ne olursa olsun birçok dış etkenden etkilenip yaşam süresince değişikliğe uğrar. 30’lu yaşlar göz kapaklar için değişimin kritik dönemidir. Cildin sarkması, göz çevresindeki yağ dokuların erimesi ve yağ yastıkçıklarının gevşemesi ve göz kapakların torbacıklarını oluşturması 40li yaşlara bastığınızda iyice dikkatinizi çekmeye başlar. Sigara, uykusuzluk, uzun süre monitör ve benzeri ışın yayan cihazlarla çalışmak bu değişimi hızlandıran faktörlerden sadece birkaçıdır.

Estetik göz kapağı ameliyatları bu değişiklikleri düzeltmek ve aşırı yorgun ve üzgün ya yaşlanmış görünümü değiştirmek amacıyla yapılır. Tabi ki bu görünüm sadece göz kapaklarından kaynaklanmıyor ve kapaklarla birlikte kaşların konumu, göz altı çökmesi ve morluğu, göz dış kenarındaki kırışıklıklar (KAZ AYAKLARI) gibi değişikliklerin de düzeltilmesi gerekir.

Ameliyattan önce yüz bir bütün olarak değerlendirilip alın, kaşlar, göz çevresi ve göz kapakların problemleri tek tek belirlenir ve gereken girişimler planlanır. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat genel anestezi veya ağır sakinleştiriciler (sedasyon) ile ameliyathanede yapılır. Ameliyat süresi üst kapaklar için 1 saat ve alt göz kapaklar için 1.5 saattir. 

Ameliyattan sonra hasta genellikle aynı gün taburcu edilir. İlk 48 saatte şişlik ve morluklar artabilir ve bunu azaltmak amacıyla ilk 12 saatte soğuk uygulama yapılır. 5.gün tüm dikişler alınır ve hasta işine dönebilir. Morluklar ve şişliklerin çekilme suresi 2 haftadır. 3 ay boyunca çok iyi güneşten korunmak gerekir.
Sonuçlar alt göz kapaklar için kalıcı sayılır ve nadiren tekrar ameliyat gerekir. Üst göz kapaklar daha ileri yaşlarda tekrar sarkabilir ve bazen tekrar ameliyatla düzeltilmeli.


Göz Kapağı Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boyun Germe

Boyun estetiği ameliyatları tek başına veya yüz estetiği ameliyatların bir parçası ol...

Göz Kapağı Estetiği

Yüz ifadesinin en önemli göstergelerinden biri gözler ve gözlerin dışa a...

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatları bazen diğer yüz estetiği ameliyatları (göz kapağı, alın ger...

Kaş Kaldırma

Kaşlar duygularımızı ifade edebileceğimiz yüzümüzdeki en etkin simgelerdir. Kelime...