Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Yüz ve Boyun Estetiği >> Göz Kapağı Estetiği
9587 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Göz Kapağı Estetiği

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) hakkında İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği

█▌Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nedir?
Estetik ve fonksiyonel amaçlı göz kapaklarında yapılan cerrahi işlemlere tıp literatöründe Blefaroplasti denilmektedir. Yüz ifadesini ve bakışları doğrudan etkileyen göz ve göz kapaklarının yaşlılıkla birlikte torbalanması ve sarkması sonucunda oluşan fazla yağ dokusunun deri ve kasla birlikte alınması estetik cerrahi işlemlerine göz kapağı estetiği denir.Yüz ifadesinin en önemli göstergelerinden biri gözler ve gözlerin dışa açılan penceresi de göz kapaklarıdır. Göz kapakların şekli büyük ölçüde genetik (etnik, ailesel) olarak belirlenir fakat şekli ne olursa olsun birçok dış etkenden etkilenip yaşam süresince değişikliğe uğrar. 30’lu yaşlar göz kapaklar için değişimin kritik dönemidir. Cildin sarkması, göz çevresindeki yağ dokuların erimesi, yağ yastıkçıklarının gevşemesi ve göz kapakların torbacıklarını oluşturması 40'lı yaşlara bastığınızda iyice dikkatinizi çekmeye başlar. Sigara, uykusuzluk, uzun süre monitör ve benzeri ışın yayan cihazlarla çalışmak bu değişimi hızlandıran faktörlerden sadece bir kaçıdır.

█▌Estetik Göz Kapağı Ameliyatları Hangi Amaçla Yapılır?
Estetik göz kapağı (Blefaroplasti) ameliyatları, insanların göz kapaklarında zamanla oluşan deformiteler düzeltmek ve aşırı yorgun, üzgün ya da yaşlanmış görünümü değiştirmek amacıyla yapılır. Tabi ki bu estetik dışı görünüm sadece göz kapaklarından kaynaklanmıyor! Kapaklarla birlikte kaşların konumu, göz altı çökmesi ve morluğu, göz dış kenarındaki kırışıklıklar (KAZ AYAKLARI) gibi değişikliklerin de düzeltilmesi gerekir.

█▌Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?
Göz kapağı ameliyatı için ilk olarak alt göz kapağının kirpik çizgisinin hemen altından ve üst göz kapağının doğal görünümünü bozan kıvrımı oluşturan ve görmeyi zorlaştıran gevşek veya sarkmış deri çizgisi üzerinden kesiler yapılır. Bu kesiklerden girilerek içindeki kas ve yağ dokusu deriden ayrılır. Daha sonra problemli yağ dokusu düzeltilir. Göz çevresi gerginleştirilerek göz çevresinin daha estetik bir görünüme kavuşması için fazla olan kas ve deri dokusu alınır. İşlem sonrası yapılan kesiler yapısı gereği hem çok hareketli hem de çok hassas derili olan göz kapakları çok ince şekilde kapatılarak iz kalma riski en aza indirilir.

Blefaroplasti Ne Kadar Sürer ve Hangi Anestezi Yöntemiyle Yapılır?

▬ Göz kapağı estetik operasyonu; estetik ve plastik cerrahi uzmanı doktorun planlamasına ve ameliyatta yapılacak ek işlemlere de bağlı olarak 1-2 saat sürmektedir ve genelde lokal anestezi yöntemiyle yapılmaktadır.

█▌Estetik Göz Kapağı Ameliyat Sonuçları Nasıl Olur?
Alt göz kapaklar için Blefaroplasti estetik operasyonları kalıcı sayılır ve nadiren tekrar ameliyat gerekir. Üst göz kapaklar daha ileri yaşlarda tekrar sarkabilir ve bazen tekrar estetik göz kapağı ameliyatıyla düzeltilmesi gerekebilir.


Göz Kapağı Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boyun Germe

█▌Boyun Germe Estetiği Nedir?
Yüzdeki çene çizgisi ve ...

Göz Kapağı Estetiği

█▌Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Kaş Kaldırma

█▌Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?
Kaşlar duygularımızı ifade edebileceğimiz ...

Yüz Germe

█▌Yüz Germe Estetiği Nedir?
İnsan yüzünün orta kısmın...