Anasayfa >> ICON LAZER
0416 kez izlendi
Puan 4.00 / 5

ICON LAZER

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile ICON LAZER işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.


Estetik Teknolojileri

KATEGORİLER


ARESTETİK

ANINDA İLETİŞİM

Estetikte Çığır Açan ICON Lazer; tüm cilt problemlerini tek bir cihazla tedavi eden bir yöntemdir. Icon estetik teknolojilerde çığır açan bir sistemdir. Birçok özelliğin tek bir cihazda toplanmasıyla kullanıcılara tüm cilt tiplerinde; cilt gençleştirmeden, kırışıklık tedavisine, cerrahi, yanık ve akne izlerinden, çatlak tedavisine, leke ve damar tedavisine kadar geniş bir kullanım alanı sunar.

Nasıl Etki Eder?
Icon Foto Enerji Sistemi cildin hem alt hem de üst tabakasına kontrollü fotoenerji iletir. Soyucu olmayan özelliği sayesinde cilt yüzeyinde hiçbir travma yaratmadan cildin alt katmanlarına enerji göndererek kontrollü bir mikro hasar yaratır. Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, cildin alt tabakasında da kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır. Aynı zamanda cildin kendini yenileme sistemi de tetiklendiğinden daha pürüzsüz, ışıltılı ve sağlıklı bir cilt elde edilir. Soyucu özelliği olmadığından yan etki riski düşük, tedavi edici etkisi yüksek olan bu sistemi tüm kullanım alanlarında FDA onayına sahiptir, Cilt çatlaklarında ise FDA onayına sahip tek sistemdir.ICON LAZER Kullanım Alanları
Cilt yenileme
Kırışıklık, ince çizgiler
Pigment lezyonlar
Akne Skarı
Yara ve cerrahi izler
Yanık izleri
Cilt çatlakları
Cilt tonu düzensizlikleri
Vasküler lezyonlar
Portwine
Rosacea

ICON Kaç Seans Uygulanır?
Cilt problemlerine ve cildin ihtiyacına göre 3 hafta ara ile 3-4 seans önerilir.

ICON Ağrılı Bir Uygulama mıdır?
Tedaviden 30 dakika önce uygulanan lokal anestezik krem ile hasta uygulamaya hazırdır. Isıyı 5 °C’de sabit tutan kontak soğutma sayesinde hasta ağrı, acı hissetmez.

ICON Uygulama Sonrasında Yan Etki Oluşur Mu?
Icon FDA onayına sahip son derece güvenli bir sistemdir. Uygulamadan sonra tedavi alanında hafif kızarıklık, ödem ve sıcaklık hissi oluşabilir. Bu etkiler geçicidir, hasta hemen sosyal yaşamına geri dönebilir.

ICON Uygulama Sonrası Herhangi Bir Bakım Gerekir Mi?
Uygulamadan sonra soğuk kompres uygulanabilir, SPF 45 veya üzeri güneş koruyucu kullanılması önerilir. Bronzlaştıran kremler bir süre kullanılmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Ayrıca özel bir bakım gerektirmez.