1446 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Uyluk Germe

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile uyluk germe estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Arestetik Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Uyluk Germe

Uyluk germe ameliyatları hastayı uyluk iç kısmında oluşan cilt fazlalıklarında kurtarmak için yapılır. Zamanla veya kilo alıp vermek ile sarkan cilt spor ve ya cerrahi dışı uygulamalar ile toparlanması pek mümkün değildir.
Ameliyattan önce tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat genele anestezi altında yapılır. Hastalarda genellikle cilt fazlalığı uyluk içi kısmın alt yarısında gözükür bu nedenle kasığın iç tarafından dize doğru inen dikey bir kesi yapılarak ameliyat gerçekleşir. Bu kesinin uzunluğunu cilt fazlalığın miktarı belirler. Zayıf hastalarda sadece kasıkta kesiler yaparak işlem yapmak mümkün ama bu çok seçili hastalarda yapılabilir ve her zaman vajina girişini deforme etme ihtimali var. 

Ameliyat sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Genellikle ilk hafta hastalara daha çok istirahat etmeleri tavsiye edilir. 3.haftadan sonra koşmak ve bacak hareketleri hariç sporlar yapılabilir. 6.haftadan sonra her türlü aktivite serbesttir.

Sonuçlar genellikle hastalar için tatmin edicidir. Hastalar oluşacak izler konusunda iyi bilgilendirilmeli ve bu izlerin hiçbir zaman kaybolmayacağını unutmamalılar.


Uyluk Germe HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karın Germe

Bir insanın fiziki görünümünü belirleyen en önemli faktör bel ...

Liposuction

Liposuction BİR ZAYIFLAMA AMELİYATI DEĞİLDİR. Bu yöntem spor ve diyet ile giderilemeyen b&ou...

Kalça Estetiği

Yuvarlak, sıkı ve bel kısmından geçişi göze çarpan, ince basenlerle bileşkesin...

Kol Germe

Kol germe ameliyatları kolları inceltmek aşırı cilt sarkmalarını gidermek için uygulanır. ...