0909 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Yüz Germe

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile yüz germe uygulamaları hakkında İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Yüz Germe

█▌Yüz Germe Estetiği Nedir?
İnsan yüzünün orta kısmında bulunan göz kapağı, yanak, ağız çevresi gibi alanlarında oluşan çizgiler için elmacık kemiklerine uygulanan estetik ameliyatlarına yüz germe denir. Endoskopik orta yüz germe (MID FACE LIFT) olarak da bilinir. Yüzde yer çekimi ve yaşlanmayla birlikte zamanla oluşan deforme yapılar estetik açıdan kötü görüntülere neden olmaktadır. Yüz germe ameliyatıyla insanı rahatsız eden yüzde oluşan olumsuzluklar giderilir ve kişiyi daha genç ve estetik bir görünüme ulaştırmak için şekillendirilir.Yüz germe ameliyatları bazen diğer yüz estetiği ameliyatları (göz kapağı, alın germe ve kaş kaldırma) ile kombine yapılır ve bu işlemlere de tam yüz gençleştirme adı verilir. Bazen de orta ve alt yüz germe ameliyatı tercih edilir ki bu hastanın yüzündeki sarkmalar, kırışıklar ve planlanan değişikliklere bağlıdır.

█▌Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır?
Ameliyattan önce hastanın yüz yapısı ayrı ayrı bölgeler ve hem de bir bütün olarak değerlendirilir. Alın, kaşlar, göz kapakları ve göz çevresi, yanaklar ve orta yüz, ağız ve burun çevresi, alt çene ve boyun bölgelerindeki problemler belirlenir ve bu doğrultuda bir tedavi planı yapılır. Hastanın ihtiyacı ve tercihine göre bölgelerin önceliği belirlenir.


Yüz Germe HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüz Germe

█▌Yüz Germe Estetiği Nedir?
İnsan yüzünün orta kısmın...

Kaş Kaldırma

█▌Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?
Kaşlar duygularımızı ifade edebileceğimiz ...

Boyun Germe

█▌Boyun Germe Estetiği Nedir?
Yüzdeki çene çizgisi ve ...

Göz Kapağı Estetiği

█▌Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)