5097 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Yüz Germe

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatları bazen diğer yüz estetiği ameliyatları (göz kapağı, alın germe ve kaş kaldırma) ile kombine yapılır ve buna tam yüz gençleştirme adı verilir. Bazen de orta ve alt yüz germe ameliyatı tercih edilir ki bu hastanın yüzündeki sarkmalar ve kırışıklar ve planlanan değişikliklere bağlıdır.

Ameliyattan önce hastanın yüz yapısı ayrı ayrı bölgeler ve hem de bir bütün olarak değerlendirilir, alın ve kaşlar, göz kapakları ve göz çevresi, yanaklar ve orta yüz, ağız ve buru çevresi, alt çene ve boyun bölgelerindeki problemler belirlenir ve bir tedavi planı yapılır. Hastanın ihtiyacı ve tercihine göre bölgelerin önceliği belirlenir. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Mevcut sarkıklıkların derecesine göre bazen daha küçük bir kesi (sadece kulak önünde) tercih edilebilir, buna kısa izli yüz germe denir. Ameliyatta ihtiyaca göre yüzün belli bölgelerine yağ enjeksiyonu yapılır.

Ameliyat sonrası hastalarda çok ağrı olmaz. Ertesi gün drenler alınıp hasta taburcu edilir. Şişlikler ve morluklar ilk 24-28 saatte artabilir. Bunu azaltmak için hasta yarı oturur pozisyonda dinlenir, ıkınma ve öne eğilme gibi baş ve boyun bölgesi basıncını arttıran hareketlerden kaçınır. Dikişler 6.gün alınır ve hasta işine döner. Tüm estetik ameliyatları gibi 3 ay güneşten korunmak gerekir.

Karşılaşılabilen sorunlar arasında kaş ve alt dudak felci hastaları en çok endişelendiren durumdur. Bu durum genellikle kalıcı değildir ve kaç gün içinde geçer. Uzun süren şişlikler ve asimetriler diğer karşılaşılabilen sorunlardandır.

Sonuçlar hastanın yüzü hiçbir zaman ameliyattan önceki haline dönmediği için kalıcı sayılır. Tabi ki yaş ilerledikçe ciltte gevşemeler ve yeni sarkıklıklar ve kırışıklıklar meydana gelir.


Yüz Germe HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boyun Germe

Boyun estetiği ameliyatları tek başına veya yüz estetiği ameliyatların bir parçası ol...

Göz Kapağı Estetiği

Yüz ifadesinin en önemli göstergelerinden biri gözler ve gözlerin dışa a...

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatları bazen diğer yüz estetiği ameliyatları (göz kapağı, alın ger...

Kaş Kaldırma

Kaşlar duygularımızı ifade edebileceğimiz yüzümüzdeki en etkin simgelerdir. Kelime...