Anasayfa >> Hamidreza Samani

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ Kimdir? Ünlü cerrahın en önemli başarılarından biri iki bacağı trafik kazasında kopan 3 yaşındaki çocuğa, çapraz bacak replantasyon ameliyatını yapmak ve onu ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum olmaktan kurtarmaktır.


ARESTETİK

HAKKIMIZDA

Op. Dr. Hamidreza SAMANİ, 1971 yılında Tebriz’de doğmuştur. Tıp eğitimini, Tebriz Tıp Fakültesi’nde, ilk 10 öğrenciden biri olarak bitirmiş ve tıp doktoru unvanı almıştır. Öğrenciliğinin ilk yıllarından beri hayali olan plastik cerrah olmak için 2002 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavı’na (TUS) girerek 2002 Nisan döneminde tüm Türkiye için açılan tek yabancı plastik cerrahi kontenjanına girmeyi başarmış ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi asistanlık kadrosunda yer almıştır. 2008 yılında mezun olduğunda örneğine nadir rastlanan birkaç büyük ameliyatı başarı ile gerçekleştirmiştir. Bunların en önemlisi dünyada benzeri çok az olan iki bacağı trafik kazasında kopan 3 yaşındaki çocuğa çapraz bacak replantasyon ameliyatını yapmak ve onu ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum olmaktan kurtarmaktır.

2008-2012 yılları arasında kariyerine ağırlıklı olarak çene ve yüz cerrahi vakaların ameliyatlarına yardımcı cerrah olarak katılarak ve deneyimini maksillofasial cerrahi yandalında arttırarak devam etmiş olan Op. Dr. Hamidreza SAMANİ, 2011 yılında iki aşamalı Avrupa Plastik Cerrahi Board sınavına girmiş ve Avrupa Birliği Plastik Cerrahi (EBOPRAS) diplomasını almaya hak kazanmıştır. 2013 yılında Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başlamıştır. 2015 yılında ise Medicana International Hastanesi’nde kariyerine devam etmiştir.

Op. Dr. Hamidreza SAMANİ, Ekim 2016 yılından haziran 2019 yılına kadar İstanbul - Nişantaşı'nda hastalarına estetik hizmetleri verirken şimdi İncirli Bakırköy'de bulunan Arestetik estetik kliniğinde görev yapmaktadır.