Anasayfa >> Plastik Cerrahi >> Doğumsal Anomaliler Tedavisi
2398 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Doğumsal Anomaliler Tedavisi

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile doğumsal anomaliler tedavisiyle ilgili İstanbul Nişantaşı Arestetik Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Doğumsal Anomaliler Tedavisi

█▌Doğumsal Anomali Nedir?
Dünyaya yeni gelen bebeklerin  normal dışı yapısal özelliklere sahip olması doğumsal anomali olarak tanımlanır. Yeni doğan bebeklerin ortalama %3 - %5'i çeşitli olağandışı özelliklerle (anomali) ile doğar. Gelişen teknolojiyle birlikte çok kapsamlı yapılan analizler sonucunda erken dönemlerde bebeklerdeki anomaliler tespit edilebilmektedir. Yaşamla bağdaşmayan anomalilere sahip bebekler fazla büyümeden bu farklı yapısal özellikler yok edilebilmektedir.█▌Doğumsal Anomaliler Nasıl Tedavi Edilir?
Her şeyin yolunda gitmediği bir oluşum süreci sonucunda doğan bir bebeğin ihtiyacı olan müdahaleler genellikle çok yönlü ve zahmetli bir süreçten geçer. Bu durum hem hasta ve hem aile için sancılı bir süreçtir. Dış görünüşü etkileyen anomalilerin onarım protokolünde her zaman bir plastik cerrahi ekibi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra diğer ekipler de devreye girer. Baş ve boyunu etkileyen anomalilerde beyin cerrahi uzmanı veya kulak, burun, boğaz uzmanı plastik cerrahi uzmanı ile birlikte hareket eder. El cerrahisi ekibinin temel bireyleri genellikle plastik cerrah ve bazen ortopedi uzmanlarıdır. Her anomalinin kendine özgü bir tedavi süreci olduğundan burada detaylardan bahsetmek mümkün değildir fakat son zamanlarda tıbbın hızla ilerlemesi bir çok tedavinin daha etkin yapılmasını mümkün kıldığını vurgulamak gerekir.


Doğumsal Anomaliler Tedavisi HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nedbe Dokusu Tedavisi

█▌Plastik cerrahi denilince akla izsiz ameliyat gelir fakat bu yanlışlıkla hasta...

Ortognatik Çene Cerrahi

█▌Ortognatik Cerrahi Nedir?
Plastik cerrahlar ve ortodonti uzmanları...

Doğumsal Anomaliler Tedavisi

█▌Doğumsal Anomali Nedir?
Dünyaya yeni gelen bebeklerin  n...

Yanık Tedavisi

█▌Yanık yaraları hem hasta ve hem doktor için baş etmesi en zor durumlard...