Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Vücut Estetiği >> Vücut Şekillendirme
4880 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Vücut Şekillendirme

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile vücut şekillendirme işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme ameliyatları genellikle aşırı kilo verme sonrası (post bariatrik cerrahi) veya daha az sıklıkla yaşın ilerlemesi ile vücudun birden fazla bölgelerinde toparlama ameliyatı gerektiren sarkma ve şekil bozukluğu oluşan hastalarda yapılan kombine ameliyatlardır. Bu ameliyatlar hastanın genel sağlık durumuna ve yapılacak işlemlerin sayısı ve süresine bağlı tek seansta veya birden fazla seansta yapılır.

Ameliyattan önce hastaların yaşı ve mevcut sağlık durumlarına göre detaylı bir rutin muayeneden geçerler ve gerektiğinde akciğer hastalıkları veya kardiyoloji uzmanına danışılır. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve süresi yapılacak işleme bağlı 4-6 saat ve bazen daha uzundur. Genellikle aynı seansta yapılan ameliyatlar meme küçültme/dikleştirme ve karın germe/belt lipektomi, meme küçültme/dikleştirme ve kol germe, karın germe/belt lipektomi ve popo kaldırma, karın germe/belt lipektomi ve uyluk germe ameliyatlarıdır.

Ameliyat sonrası hasta bir ya da iki gün hastanede tutulur. Hasta ameliyat sonrası aynı gün yataktan indirilir ve yürütülür. Yapılan ameliyata göre vücudu destekleye giysiler (korse, sutyen, elastik bandaj) giyilir. Giysiler ilk hafta hiç ara vermeden giyilir. İkinci haftadan gün içinde 3-4 saat çıkartılabilir. Genellikle hastalar 5.günden günlük aktivitelerini rahatlıkla yapar ve işlerine dönerler. Tüm diğer plastik cerrahi ameliyatları gibi 3.haftadan ameliyat bölgesini içine almayan sporlar yapılabilir ve 6.haftadan sonra tüm aktiviteler serbesttir.

Sonuçlar genellikle kalıcı kabul edilir. Hastaların problemleri temelli olarak ortadan kalktığı için vücut hiçbir zaman ameliyat öncesi haline dönmez.


Vücut Şekillendirme HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uyluk Germe

Uyluk Germe Nedir ve Nasıl Yapılır?
Uyluk germe ameliyatları hastayı uylu...

Karın Germe

Bir insanın fiziki görünümünü belirleyen en önemli faktör bel ...

Kalça Estetiği

Yuvarlak, sıkı ve bel kısmından geçişi göze çarpan, ince basenlerle bileşkesin...

Kol Germe

Kol Germe Estetiği Nedir?
Kol germe ameliyatları kolları inceltmek aşırı ...