Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Vücut Estetiği >> Vücut Şekillendirme
1229 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme ameliyatları genellikle aşırı kilo verme sonrası (post bariatrik cerrahi) veya daha az sıklıkla yaşın ilerlemesi ile vücudun birden fazla bölgelerinde toparlama ameliyatı gerektiren sarkma ve şekil bozukluğu oluşan hastalarda yapılan kombine ameliyatlardır. Bu ameliyatlar hastanın genel sağlık durumuna ve yapılacak işlemlerin sayısı ve süresine bağlı tek seansta veya birden fazla seansta yapılır. 

Ameliyattan önce hastaların yaşı ve mevcut sağlık durumlarına göre detaylı bir rutin muayeneden geçerler ve gerektiğinde akciğer hastalıkları veya kardiyoloji uzmanına danışılır. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve süresi yapılacak işleme bağlı 4-6 saat ve bazen daha uzundur. Genellikle aynı seansta yapılan ameliyatlar meme küçültme/dikleştirme ve karın germe/belt lipektomi, meme küçültme/dikleştirme ve kol germe, karın germe/belt lipektomi ve popo kaldırma, karın germe/belt lipektomi ve uyluk germe ameliyatlarıdır. 

Ameliyat sonrası hasta bir ya da iki gün hastanede tutulur. Hasta ameliyat sonrası aynı gün yataktan indirilir ve yürütülür. Yapılan ameliyata göre vücudu destekleye giysiler (korse, sutyen, elastik bandaj) giyilir. Giysiler ilk hafta hiç ara vermeden giyilir. İkinci haftadan gün içinde 3-4 saat çıkartılabilir. Genellikle hastalar 5.günden günlük aktivitelerini rahatlıkla yapar ve işlerine dönerler. Tüm diğer plastik cerrahi ameliyatları gibi 3.haftadan ameliyat bölgesini içine almayan sporlar yapılabilir ve 6.haftadan sonra tüm aktiviteler serbesttir.

Sonuçlar genellikle kalıcı kabul edilir. Hastaların problemleri temelli olarak ortadan kalktığı için vücut hiçbir zaman ameliyat öncesi haline dönmez.


Vücut Şekillendirme HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Liposuction

Liposuction BİR ZAYIFLAMA AMELİYATI DEĞİLDİR. Bu yöntem spor ve diyet ile giderilemeyen b&ou...

Hi-Def Liposuction

Atletik bir görüntü denilince ilk akla gelen cilt altından ayırt edilebilen kaslar...

Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme ameliyatları genellikle aşırı kilo verme sonrası (post bariatrik cerrahi...

Kol Germe

Kol germe ameliyatları kolları inceltmek aşırı cilt sarkmalarını gidermek için uygulanır. ...