Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Çene Ucu Estetiği
8856 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Çene Ucu Estetiği

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile çene ucu estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Çene Ucu Estetiği

Çene Ucu Estetiği Nedir?
Genetik veya çevresel faktörlerden dolayı insanın çenesinin uzun, kısa, küçük ya da büyük olması durumunda bu rahatsızlığı gidermek amacıyla yapılan estetik çene düzeltme (mentoplasti) işlemlerine çene ucu estetiği denir.

█▌Çene Ucu Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Çene ucu yüz oranları ölçümleri için belirlenmiş temel noktalardan biridir. Ameliyat öncesi çene ucunun konumu tek başına değerlendirilmez ve her zaman alt çenenin konumu ile birlikte değerlendirilmeye alınır. Bu amaç için sefalometrik ölçümler, çekilen belirli kafatası radyografiler üzerinden uygulanır ve alt-üst çenenin konumu değerlendirir. Sefalometrik ölçümler ortognatik cerrahinin temelini oluşturur. Ancak bu değerlendirmeler doğrultusunda çene ucu ameliyatında müdahaleler planlanabilir. Çok seçili durumlarda hasta bu majör ameliyatı kabul etmez ve bu durumlarda hastanın talebi üzerine sadece çene ucu şekline müdahale edilir. Müdahaleler ise dolgu enjeksiyonunu, protez yerleştirme ve osteotomi olarak üç farklı gruba ayrılır.


Çene Ucu Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?
Dökülmeye dirençli olan göğ...

Yüz ve Boyun Estetiği

Yüzdeki yüzeysel kırışıklıkları ve ciltteki sarkmaları tedavi etmek pekala mümk&uu...

Kulak Estetiği

Kulak Estetiği Nedir?
Kulaktaki şekil bozuklukları sonucunda hastanın ve ...

Çene Ucu Estetiği

Çene Ucu Estetiği Nedir?
Genetik veya çevresel faktörl...