Anasayfa >> Cerrahisiz Estetik >> Dolgu Enjeksiyonu
1885 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Dolgu Enjeksiyonu

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani ile Dolgu Enjeksiyonu hakkında Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Dolgu Enjeksiyonu

█▌Dolgu Enjeksiyonu Nedir?
Yaşlanmayla birlikte insan cilt ve ciltaltı dokusunda kollajen ve hyaluronik asit gibi temel yapı taşların azalması nedeniyle ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisinde kullanılan yönteme dolgu enjeksiyonu denir.

█▌Dolgu Enjeksiyonu Ne İşe Yarar?
Dolgu maddeleri enjeksiyonu ameliyatsız estetik cerrahinin artık en başta gelen işlemlerinden biri haline gelmiştir. Son zamanlarda üretilen ve etkisi vücutla uyumluluk açısından üst seviyede olan dolgu maddeleri, bu uygulamaları kullanan hastaların yüksek memnuniyetini ve güvenini kazanmıştır. Hemen hemen vücudun her bölgesine uygulanabilen dolgular günümüzde en çok yüz bölgesine uygulanmaktadır. Bu maddeler vücudun problemli olan bölgelerinde dolgunluğu sağlamak için tek başına uygulanabildiği gibi derin kırışıklıklarla karşılaşıldığında zaman ise Botox ile birlikte uygulanması en doğru tercih olmaktadır.

█▌Yüz Bölgesine Yapılan Dolgu İşlemleri Nelerdir?
■ Dudak Dolgusu ■ Yanak Dolgusu ■ Elmacık Kemiği Dolgusu ■ Çene Dolgusu


█▌Dolgu Uygulamaları Sonrası Bilinmesi Gerekenler
Dolgu enjeksiyonu uygulamaları ağrısız olup hasta aynı gün işine döner. Dolgu maddeleri zamanla vücut tarafından emilip vücuttan atılır. Bu süre genellikle 4-6 ay arasıdır ve isteğe bağlı uygulama tekrarlanabilir. Bu maddeler dışında hastaya kendi vücudundan alınan yağ dokusu enjekte edilebilir. Bu işlem lokal anestezi altında ve steril şartlarda yapılır. Enjekte edilen yağ dokusunun %40-50'si kaybolur ve kalan kısmı kalıcıdır. Bu özellik yağ enjeksiyonu için bir avantajdır. 2 ya da 3 seanstan sonra istenilen kalıcı dolgunluk elde edilir fakat bu yöntem ameliyathane şartlarında ve lokal anestezi altında yapıldığından birçok hasta tarafından tercih edilmemektedir..


Dolgu Enjeksiyonu HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dolgu Enjeksiyonu

█▌Dolgu Enjeksiyonu Nedir?
Yaşlanmayla birlikte insan cilt ve ciltaltı do...

Mezoterapi

█▌Mezoterapi Nedir?
Cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri ince iğne...

Botoks

█▌Botoks Nedir?
Kas sinir bileşkesinde sinirlerin faaliyetini azaltan &ld...

Peeling

█▌Peeling Nedir?
Peeling (cilt soyma) cildin dış tabakasını kontrollü...