Anasayfa >> Cerrahisiz Estetik >> Dolgu Enjeksiyonu
8291 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Dolgu Enjeksiyonu

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani ile Dolgu Enjeksiyonu hakkında Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Dolgu Enjeksiyonu

█▌Dolgu Enjeksiyonu Nedir?
Yaşlanmayla birlikte insan cilt ve ciltaltı dokusunda kollajen ve hyaluronik asit gibi temel yapı taşların azalması nedeniyle ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisinde kullanılan yönteme dolgu enjeksiyonu denir.

█▌Dolgu Enjeksiyonu Ne İşe Yarar?
Dolgu maddeleri enjeksiyonu, estetik cerrahinin artık en başta gelen işlemlerinden biri haline gelip son zamanlarda üretilen ve etkisi ve vücut uyumluluğu üst seviyede olan dolgu maddeleri hastaların yüksek memnuniyeti ve güvenliğini sağlamıştır. Dolgu maddeleri hemen hemen vücudun herhangi bölgesine uygulanabilir fakat en sık yüz bölgesine uygulanmaktadır. Bu maddeler dolgunluğu sağlamak için tek başına veya derin kırışıklıkları gidermek için Botox ile birlikte uygulanır.

Dolgu enjeksiyonu uygulamaları ağrısız olup hasta aynı gün işine döner. Dolgu maddeleri zamanla vücut tarafından emilip vücuttan atılır. Bu süre genellikle 4-6 ay arasıdır ve isteğe bağlı uygulama tekrarlanabilir. Bu maddeler dışında hastaya kendi vücudundan alınan yağ dokusu enjekte edilebilir. Bu işlem lokla anestezi altında ve steril şartlarda yapılır. Enjekte edilen yağ dokusunun %40-50si kaybolur ve kalan kısmı kalıcıdır. Bu özellik yağ enjeksiyonu için bir avantajdır ve 2 ya da 3 seanstan sonra istenilen kalıcı dolgunluk elde edilir. Fakat bu yöntem ameliyathane şartlarında ve lokal anestezi altında yapıldığından birçok hasta tarafından tercih edilmiyor.


Dolgu Enjeksiyonu HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dolgu Enjeksiyonu

█▌Dolgu Enjeksiyonu Nedir?
Yaşlanmayla birlikte insan cilt ve ciltaltı do...

Mezoterapi

█▌Mezoterapi Nedir?
Cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri ince iğne...

Peeling

█▌Peeling Nedir?
Peeling (cilt soyma) cildin dış tabakasını kontrollü...

Botoks

█▌Botoks Nedir?
Kas sinir bileşkesinde sinirlerin faaliyetini azaltan &ld...