Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Yanak Estetiği
9074 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Yanak Estetiği

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile yanak estetiği uygulama işlemleriyle ilgili Bakırköy Arestetik estetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Yanak Estetiği

Yanak Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur?
Belirgin ve keskin hatlara sahip yanakların yüze bir başka güzellik kattığının artık herkes farkında. Genellikle bu yüz hatlarına sahip olan kişiler ciddi, azimli ve çekici insanlar olarak gözükürler. Ayrıca yanaklar yüz bölgesindeki göz, göz çevresi ve alt çenenin görünümünü de etkilemektedir. Silik ve çökmüş yanaklar alt göz kapakların dışa dönük ve alt çenenin olduğundan daha büyük gözükmesine sebep olur. Yanak estetiği yöntemleri dolgu maddelerin kullanımından cerrahi müdahale ile yerleştirilen yumuşak veya sert protezler kadar değişken bir işlem spektrumuna sahiptir. Bu yöntemler hastanın yüz şekline ve ulaşması hedeflenen yanak şekline göre belirlenir. Yanak estetiğinde elde edilen sonuçlar kalıcıdır.█▌Hollywood Yanağı Estetiği Nedir?
Yüz konturunun köşeli ve yanaktaki yağ yastıklarının aşırı olduğu yüzlerde yapılan üçgenleştirme işlemlerine "Hollywood Yanağı Estetiği" denir. Yuvarlak yüze sahip olan kişilerde aşırı zayıflamak yüzünüzdeki estetik görüntü sorununu kısmen çözebilir. Tabi ki bu şekilde zayıflamak tüm yüz hatlarını olumsuz etkileyip bitkin bir görüntü de oluşturabilir. Yüzün aşırı yuvarlak veya yanakların dolgun olma sebebi hemen elmacık kemiğin altında derin planda yerleşen ve liposuction gibi yöntemlerle ulaşılması kolay olmayan iki adet yağ yastıkçığı vardır. Kısa ve etkili bir işlemle hastayı kalıcı bir şekilde bu sorundan kurtarmak mümkündür. Bu işlemleri kapsayan tüm tedaviler son zamanlarda Türkiye'de Hollywood Yanağı (Bişektomi - yanak inceltme - yanaktan yağ alma) olarak adlandırılıyor.

Bu işlemi yapmadan cilt sıkılaştırıcı yöntemler yüz hatlarının toparlanmasında etkili olamaz ve ayrıca bu yağ yastıkçıkları en derin planda yerleştikleri için sıradan yağ kitlesini azaltan cerrahi dışı yöntemlere yanıt vermezler.

█▌Hollywood Yanağı Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Ameliyat lokal veya genel anestezi altında steril ortamda yapılan bu işlemin süresi her iki taraf için yaklaşık 45 dakikadır. İşlemin tamamı ağız içinden gerçekleştirilir ve ciltte iz bırakmaz. İşlem esnasında aşırı kanama ve ağrı olmaz. İşlem sonrası hasta taburcu edilir.

Ameliyat sonrası hasta ilk gün sadece berrak sıvı gıdalar ile beslenir, ikinci günden süt ürünleri hariç yumuşak gıdalar alınabilir. 3. günden çok sert olan (ekmek kabuğu, cips, kuru yemiş) gıdalar dışında bir kısıtlama yoktur. Bu gibi gıdalara bir hafta sonra rahatlıkla başlanabilir.

█▌Hollywood Yanağı Estetik Sonuçları
Bu işlemin sonuçları kalıcıdır. Hasta, aşırı kilo almadığı müddetçe yüz hatlarının şekli değişmez ve yüzdeki görsel yaşlanma süreci de yavaşlamış olur.


Yanak Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği; kadınların ideal boyutta ve şekilde memelere sahip olması amacıyla ger&...

Yanak Estetiği

Yanak Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur?
Belirgin ve keskin hatlara...

Yüz ve Boyun Estetiği

Yüzdeki yüzeysel kırışıklıkları ve ciltteki sarkmaları tedavi etmek pekala mümk&uu...

Vücut Estetiği

Aşırı kilo kayıpları sonrası yapılan tüm vücut şekillendirme ameliyatlarına vücut ...