0874 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Kaşlar duygularımızı ifade edebileceğimiz yüzümüzdeki en etkin simgelerdir. Kelimelere gerek kalmadan sadece kaşlarımızı kaldırdığımızda hayret ettiğimizi herkes anlar ya da sinirlendiğimizde veya üzgün olduğumuzda kaşlarımız halimizi açıkça ortaya koyarlar. Kaşlar da yüzümüzün diğer bölgeleri gibi, hatta diğerlerine göre daha fazla, yıllardan ve yer çekiminden etkilenirler. Yılların dokunuşunu yok etmek ve kaşların eski konumuna getirmek için farklı cerrahi veya cerrahi dışı uygulamalara başvurulabilir.

Kaş kaldırma yöntemleri botox enjeksiyonu gibi basit girişimlerden şakak ve alın germe ameliyatlarına kadar değişken bir spektruma sahiptir. Kaş kaldırma ameliyatı genelde kaşın çevresindeki dokuları da içine alan ameliyattır ve şakak germe veya alın germe ile birlikte yapılır. Ayrıca bazen göz kapağı ameliyatlarında kaş kaldırma ameliyatı eş zamanlı yapılmalıdır. Seçilen yönteme göre lokal veya genel anestezi uygulanır. 

Ameliyattan sonra hasta aynı gün taburcu edilir. Kaş askılarında ve şakak germe ameliyatından sonra şişlik oluşmaz. Alın germe ameliyatında alında ve göz çevresinde şişlikler olabilir fakat herhangi bir sorun oluşturmaz ve beklenen bir durumdur. Bu şişliklerin çözülmesi 3 hafta sürebilir. Hastalar 3 ay boyunca güneşten korunmalılar.

Karşılaşılabilen sorunlar arasında en önemlisi kalıcı kaş hareketlerinin kaybıdır fakat çok sık görülmeyen bir durumdur. Geçici felçler alın germe ameliyatından sonra görülebilir. 

Sonuçlar kaş askıları için kalıcı değil ve en fazla 1 yıl etkisini sürdürür. Alın germe sonuçları uzun sürdüğünden kalıcı sayılır.


Kaş Kaldırma HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göz Kapağı Estetiği

Yüz ifadesinin en önemli göstergelerinden biri gözler ve gözlerin dışa a...

Kaş Kaldırma

Kaşlar duygularımızı ifade edebileceğimiz yüzümüzdeki en etkin simgelerdir. Kelime...

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatları bazen diğer yüz estetiği ameliyatları (göz kapağı, alın ger...

Boyun Germe

Boyun estetiği ameliyatları tek başına veya yüz estetiği ameliyatların bir parçası ol...