0854 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Kol Germe

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile kol germe estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Arestetik Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Kol Germe

Kol germe ameliyatları kolları inceltmek aşırı cilt sarkmalarını gidermek için uygulanır. Aşırı kilo alıp vermekten sonra sarkan cildi toparlamanın tek yolu kol germedir. Bu ameliyat ayrıca aşırı kilo verdikten sonra vücut şekillendirme ameliyatlarının bir parçasıdır. 

Ameliyattan önce tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılır. Koltuk altı ve kolun iç kısmında L veya T şeklinde kesi yapılarak işlem yapılır. Kol inceltilecek ise önce liposuction uygulanır. Ameliyat süresi 2 saati geçmez.

Ameliyat sonrası aynı gün hasta taburcu edilir. 3.gün hasta kontrole gelir ve işine dönebilir. Kol hareketlerine 6.haftadan sonra izin verilir ama bu hareketleri içermeyen aktiviteler 3.haftadan serbesttir.

Sonuçlar kollar hiçbir zaman ameliyat öncesi haline dönmediği için kalıcı sayılır fakat yaş ilerledikçe ve aşırı kilo alıp vermek ile kollarda biraz sarkma oluşur. Hastalar açısından en önemli nokta ameliyat izleridir. Bu izler gözle görülür fakat kolun iç kısmında kaldığı için karşıdan görülmez ve hasta kolunu kaldırmadığı sürece gözden uzaktır. İzler 6 ay dan sonra silikleşir fakat hiçbir zaman kaybolmaz ve kalıcıdır.


Kol Germe HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Liposuction

Liposuction BİR ZAYIFLAMA AMELİYATI DEĞİLDİR. Bu yöntem spor ve diyet ile giderilemeyen b&ou...

Kol Germe

Kol germe ameliyatları kolları inceltmek aşırı cilt sarkmalarını gidermek için uygulanır. ...

Kalça Estetiği

Yuvarlak, sıkı ve bel kısmından geçişi göze çarpan, ince basenlerle bileşkesin...

Bacak ve Ayak Bileği Estetiği

Bacak estetiği ameliyatları bacakları daha çekici kaslı ve daha düzgün göst...