0914 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Botoks

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani ile BOTOKS hakkında Bakırköy Arestetik estetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Botoks

█▌Botoks Nedir?
Kas sinir bileşkesinde sinirlerin faaliyetini azaltan “butolinum A” tipi toksinin ilk estetik amaçlı kullanılabilen formunu üreten ALLERGAN üretici firmanın bu ürüne verdiği ticari isime botoks denir. Botoks uygulaması yüzeysel kırışıklıklarda etkilidir; derin kırışıklıklara kısmen etki eder. Terlemeyi engelleme amacıyla kullanıldığında ise etkisi çok daha uzun sürer.

█▌Botoks Hangi Tedavilerde Kullanılır?
Botoks (botulinum toksin A) yüzün kırışıklıklarını gidermek, kısmi yüz germe etkisi gösteren yüzün belli kaslarında felç oluşturmak, aşırı terleme ve migren gibi birçok problemlerin tedavisinde kullanılır. Bazı kas veya nörolojik hastalıkları olan hastalarda dikkatli uygulanması gereken Botoks toksinin etkisi geçicidir ve 4. ayda bu etki azalmaya başlar. 6. ayda ise tamamen kaybolur ve tekrarlanması gerekir.

botoks


█▌Botoks İşlemi Nasıl Uygulanır?
Botoks işleminde botulinum toksininin seyredilmesinin ardından direkt olarak nöromusküler dokuya enjekte edilir. Enjeksiyon işleminin ortalama olarak 20 dakika öncesinde bölgeye lokal anestezi kremi sürülmektedir. Uygulama bölgesi temizlenir ve ardından toksin, ince uçlu iğneler yardımı ile bölgedeki kasların içerisine ufak dozlarda enjekte edilir. İşlem genel olarak 15 dakika sürmektedir. Kas dokuya enjekte edilen botulinum toksini genellikle 24 – 72 saat sonrasında etkisini göstermeye başlar. Çok nadir de olsa bazen bu süre 5 yahut 7 güne kadar uzama gösterebilmektedir.


Botoks HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peeling

█▌Peeling Nedir?
Peeling (cilt soyma) cildin dış tabakasını kontrollü...

Mezoterapi

█▌Mezoterapi Nedir?
Cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri ince iğne...

Dolgu Enjeksiyonu

█▌Dolgu Enjeksiyonu Nedir?
Yaşlanmayla birlikte insan cilt ve ciltaltı do...

Bölgesel İncelme

█▌Bölgesel İncelme Nedir?
Vücudun belli bölgelerinde estet...