9133 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Botoks

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani ile BOTOKS hakkında Nişantaşı'nda Arestetik Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Botoks

█▌Botoks Nedir?
Kas sinir bileşkesinde sinirlerin faaliyetini azaltan “butolinum A” tipi toksinin ilk estetik amaçlı kullanılabilen formunu üreten ALLERGAN üretici firmanın bu ürüne verdiği ticari isime botoks denir.

█▌Botoks Ne İçin Kullanılır?
Botoks (botulinum toksin A) yüzün kırışıklıklarını gidermek, kısmi yüz germe etkisi gösteren yüzün belli kaslarında felç oluşturmak, aşırı terleme ve migren gibi birçok problemlerin tedavisinde kullanılır. Botoks uygulamasını estetik amaçlı 18 yaşın üzerinde olan her hasta kullanılabilir fakat bazı kas veya nörolojik hastalıkları olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. 

Toksinin etkisi geçicidir ve 4. aydan azalmaya başlar ve 6. ayda tamamen kaybolur ve tekrarlanması gerekir. Botoks uygulaması yüzeysel kırışıklıklara etkilidir ve derin kırışıklıklara kısmen etki eder. Terlemeyi engelleme amacıyla kullanıldığında etkisi daha da uzun sürebilir.

botoks


Botoks HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peeling

█▌Peeling Nedir?
Peeling (cilt soyma) cildin dış tabakasını kontroll...

Bölgesel İncelme

█▌Bölgesel İncelme Nedir?
Vücudun belli bölgelerinde estet...

Mezoterapi

█▌Mezoterapi Nedir?
Cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri ince iğne...

Dermabrazyon

█▌Dermabrazyon Nedir?
Dermabrazyon mekanik bir cilt soyma yöntemidir...