Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Vücut Estetiği >> Kalça Estetiği
2022 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Kalça Estetiği

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile kalça estetiği işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Kalça Estetiği

Yuvarlak, sıkı ve bel kısmından geçişi göze çarpan, ince basenlerle bileşkesinde keskin hatları olan kalçalar her kadının hayalıdır. Özellikle son zamanlarda sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar çekici kalçaların kadınlar için önemini daha da iyi ortaya koymuş ve bir yarış konusu olmuştur.

Kalça estetiği ameliyatları aynı anda birkaç bölgeyi hedef alan kombine ameliyatlardır. Kalçaların şeklini ortaya çıkarmak için kalçaların yanı sıra çevrelerindeki bel, karın, basen bölgelerine müdahale gerekebilir. Bel, karın, basenlerdeki yağlanmaları gidermek kalçaların görünümünü inanılmaz derecede etkiler. Tabi ki ameliyatın asıl odağı kalçalardı. Kalçaları kaldırma, dolgunlaştırmak, popo alt çizgisini belirginleştirmek yapılması gereken işlemlerdir. Karın ve belden çepeçevre yağ ve cilt çıkarma (Belt lipektomi) hem bel çukurunu oluşturur hem de kalçalar kaldırmak için uygulanır. Kalça kaldırma ayrıca dikiş askılarla yapılabilir faka sonuçlar kısa sürelidir. Kalçaları dolgunlaştırmak ya diğer bölgelerden alınan yağ ile ya da protez ile yapılır. Bazen dolgu maddeleri de uygulana bilir.

Ameliyattan önce kalça ve gövde incelenip yapılması gereken girişimler planlanıp hasta ile paylaşılır ve öncelik ve hastanın isteğine göre nihai ameliyat planı belirlenir. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat genele anestezi altında yapılır. Planlanan işlemlere göre süresi 3-5 saat arası değişir. Genellikle liposuction ile başlanır ve devamında gereken yerlere alınan yağlar enjekte edilir. Askı ameliyatları iki seansta 3 ay ara ile yapılır. Ameliyat bitiminde hastalara korse giydirilir.

Ameliyattan sonra hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Hastalar ilk hafta korseyi 24 saat ara vermeden giyer, daha sonra gün içinde birkaç saat ara verebilir. Popo protezlerinde ani düşmeler veya her türlü darbeden kaçınılmalı.

Sonuçlar belt lipektomi, liposhaping, popo protezleri için kalıcı sayılır. Askı yöntemleri ve dolgu maddeleri sonuçlar kısa sürelidir.


Kalça Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hi-Def Liposuction

Atletik bir görüntü denilince ilk akla gelen cilt altından ayırt edilebilen kaslar...

Kalça Estetiği

Yuvarlak, sıkı ve bel kısmından geçişi göze çarpan, ince basenlerle bileşkesin...

Karın Germe

Bir insanın fiziki görünümünü belirleyen en önemli faktör bel ...

Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme ameliyatları genellikle aşırı kilo verme sonrası (post bariatrik cerrahi...