Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Vücut Estetiği >> Kalça Estetiği
1999 kez izlendi
Puan 5.00 / 5

Kalça Estetiği

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile kalça estetiği işlemleriyle ilgili İstanbul Bakırköy Arestetik kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Kalça Estetiği

Kalça Estetiği Nedir?
Kalça (popo) estetiği ameliyatları aynı anda birkaç bölgeyi hedef alan kombine ameliyatlardır. Kalçaların şeklini ortaya çıkarmak için kalçaların yanı sıra çevrelerindeki bel, karın, basen bölgelerine müdahale gerekebilir.Kalça Estetiği Niçin Yapılır?
Bel, karın bölgesi ve basenlerdeki yağlanmaları gidermek kalçaların görünümünü oldukça etkiler. Tabi ki ameliyatın asıl odağı kalçalardır. Kalçaları kaldırmak, dolgunlaştırmak, popo alt çizgisini belirginleştirmek yapılması gereken işlemlerdir. Karın ve belden çepeçevre yağ ve cilt çıkarma (belt lipektomi) hem bel çukurunu oluşturur hem de kalçaları kaldırmak için uygulanır. Kalça kaldırma ayrıca dikiş askılarla yapılabilir fakat sonuçlar kısa sürelidir. Kalçaları dolgunlaştırma işlemi vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ dokusu ya da protezlerle yapılır. Bazen bu estetik işleminde dolgu maddeleri de uygulanabilir.

Yuvarlak, sıkı ve bel kısmından geçişi göze çarpan, ince basenlerle bileşkesinde keskin hatları olan kalçalar her kadının hayalıdır. Özellikle son zamanlarda sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar çekici kalçaların kadınlar için önemini daha da iyi ortaya koymuş ve bir yarış konusu olmuştur.

Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?
Ameliyat Öncesi:
Ameliyattan önce kalça ve gövde incelenip yapılması gereken girişimler planlanıp hasta ile paylaşılır ve öncelik ve hastanın isteğine göre nihai ameliyat planı belirlenir. Tüm diğer ameliyatlar gibi 3 hafta öncesinden sigara içilmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve zayıflama ilaçları kullanılmamalı fakat önemli ilaçlar ilgili uzman ile danışılarak düzenlenir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Planlanan işlemlere göre süresi 3-5 saat arası değişir. Genellikle liposuction ile başlanır ve devamında gereken yerlere alınan yağlar enjekte edilir. Askı ameliyatları iki seansta 3 ay ara ile yapılır. Ameliyat bitiminde hastalara korse giydirilir.

Ameliyat Sonrası:
Ameliyattan sonra hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Hastalar ilk hafta korseyi 24 saat ara vermeden giyer, daha sonra gün içinde birkaç saat ara verebilir. Popo protezlerinde ani düşmeler veya her türlü darbeden kaçınılmalı.

Kalça (Popo) Estetiği Sonuçları Nasıl Olur?
Sonuçlar belt lipektomi, liposhaping, popo protezleri için kalıcı sayılır. Askı yöntemleri ve dolgu maddeleri sonuçlar kısa sürelidir.


Kalça Estetiği HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bacak ve Ayak Bileği Estetiği

█▌Bacak Estetiği Nedir?
Bacak estetiği bacakların çok ince, &ccedi...

Liposuction

Liposuction BİR ZAYIFLAMA AMELİYATI DEĞİLDİR. Bu yöntem spor ve diyet ile giderilemeyen b&ou...

Kalça Estetiği

Kalça Estetiği Nedir?
Kalça (popo) estetiği ameliyatları a...

Kol Germe

Kol Germe Estetiği Nedir?
Kol germe ameliyatları kolları inceltmek aşırı ...