Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Saç Ekimi
9453 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Saç Ekimi


ARESTETİK

KATEGORİLER


ARESTETİK

ANINDA İLETİŞİM

Saç Ekimi

Saçlar ve onlara verilen şekil kişinin kendine özgü belirlediği bir imajdır. Bu nedenle saçların varlığı herkes için erkek veya kadın fark etmeksizin çok önemlidir. Saç kaybı durumunda onu önleyebilmek veya dökülen saçları geri getirmek yıllardan beri estetik cerrahinin uğraştığı önemli konulardandır.  İlk yöntemlere bakılırsa bu uğraşta bayağı yol kat edilmiştir. İlk yöntemlerdeki ameliyat sonrası acı, saç köklerin alındığı bölgedeki iz, düşük başarı oranı, bu işlemin güncel teknoloji ile, ehil ve güvenilir ellerde yapıldığında artık söz konusu değildir. 

Saç ekimi her ne kadar ayaktan tedavi gibi gözükse de detaylı ve uzun süren ve uzmanlık gerektiren bir operasyondur. Maksimum sonuç, tüm bu detayları yerine getirmek ve hastanın emeğini boşa çıkarmamak tabi ki cerrahi konseptine sahip uzman hekim tarafından yapıldığında elde edilir. 
İşlem lokal anestezi ve derin sakinleştirici altında ve ameliyathane ortamında yapılır özel cihazlar ile ense veya kafa arkasından kıl kökleri seçilerek alınıyor ve eskisi gibi saçlı deriden şerit halinde doku çıkarılmaz. Daha sonra çıkarılan kökler planlanan alıcı bölgeye nakledilir. Her işlem de 2000-6000 arası kök nakledilebilir. 

İşlem sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Alın ve göz kapakları ve çevresinde ödem oluşmaması için hastalar sporcu hedbandı kullanır. Birinci haftanın sonunda verici bölgedeki delikler iz bırakmadan iyileşir ve hasta düş alabilir. 3.haftada nakledilen saçlar dökülmeye başlar fakat bu geçici bir durumdur ve nakledilen köklerden yeni saçlar 3-6 aya sonra çıkmaya başlar.

Karşılaşılabilen sorunlar (olması gerekenden fazla kök kaybı, enfeksiyon, verici bölgede iyileşme sorunları) genellikle uygulama hatalarından kaynaklanmakta olup yöntemin doğru yapıldığında nadiren görülür.

Sonuçlar kalıcı olup bazen maksimum sonucu elde etmek için birden fazla seans uygulamak gerekebilir.
 


Saç Ekimi HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kulak Estetiği

Kulak estetiği ameliyatları kulaktaki şekil bozukluğu ve hastanın bu durumdan etkilenme derecesin...

El Estetiği

Ellerde yılların geçmesi ile oluşan değişiklikler ciltte incelme, ciltte lekelenmeler, cil...

Yüz ve Boyun Estetiği

Yüz ve boyun estetik operasyonları yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa &c...

Çene Ucu Estetiği

Çene ucu yüz oranları ölçümleri için belirlenmiş temel noktal...