Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Saç Ekimi
2290 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Saç Ekimi

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile saç ekimi işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Arestetik Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?
Dökülmeye dirençli olan göğüs, bacak-kol, genital bölge ve enseye yakın olan başın arka tarafından alınan saç köklerinin saçların döküldüğü bölgeye taşınması işlemine saç ekimi denir. Saçlar ve onlara verilen şekil kişinin kendine özgü belirlediği bir imajdır. Bu nedenle saçların varlığı herkes için erkek veya kadın fark etmeksizin çok önemlidir. Saç kaybı durumunda onu önleyebilmek veya dökülen saçları geri getirmek yıllardan beri estetik cerrahinin uğraştığı önemli konulardandır. İlk yöntemlere bakılırsa bu uğraşta bayağı yol kat edilmiştir. İlk yöntemlerdeki ameliyat sonrası acı, saç köklerin alındığı bölgedeki iz, düşük başarı oranı gibi olumsuzluklar saç ekimi işlemlerinin güncel teknolojiyle ehil ve güvenilir ellerde yapıldığında artık söz konusu değildir.

█▌Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?
Eskiden olduğu gibi saçlı deriden şerit halinde doku çıkarılmaz. Özel cihazlarla hastanın ense veya kafa arkasından kıl kökleri seçilerek alınır. Daha sonra çıkarılan kökler planlanan alıcı bölgeye nakledilir. Her işlem de 2000-6000 arası saç kökü nakledilebilir.


Saç Ekimi HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vajina Estetiği

Vajina Estetiği Nedir?
Kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğunu ve d...

Yüz ve Boyun Estetiği

Yüzdeki yüzeysel kırışıklıkları ve ciltteki sarkmaları tedavi etmek pekala mümkün. Etkili seansla...

Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği; kadınların ideal boyutta ve şekilde memelere sahip olması amacıyla gerçekleştiril...

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?
Dökülmeye dirençli olan göğüs, bacak-kol, genital bölge ...