Anasayfa >> Estetik Cerrahi >> Saç Ekimi
5163 kez izlendi
Puan 3.00 / 5

Saç Ekimi

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile saç ekimi işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Arestetik Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Saç Ekimi

█▌Saç Ekimi Nedir?
Dökülmeye dirençli olan göğüs, bacak-kol, genital bölge ve enseye yakın olan başın arka tarafından alınan saç köklerinin saçların döküldüğü bölgeye taşınması işlemine saç ekimi denir. Saçlar ve onlara verilen şekil kişinin kendine özgü belirlediği bir imajdır. Bu nedenle saçların varlığı herkes için erkek veya kadın fark etmeksizin çok önemlidir. Saç kaybı durumunda onu önleyebilmek veya dökülen saçları geri getirmek yıllardan beri estetik cerrahinin uğraştığı önemli konulardandır.  İlk yöntemlere bakılırsa bu uğraşta bayağı yol kat edilmiştir. İlk yöntemlerdeki ameliyat sonrası acı, saç köklerin alındığı bölgedeki iz, düşük başarı oranı gibi olumsuzluklar saç ekimi işlemlerinin güncel teknolojiyle ehil ve güvenilir ellerde yapıldığında artık söz konusu değildir.

█▌Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?
Eskiden olduğu gibi saçlı deriden şerit halinde doku çıkarılmaz. Özel cihazlarla hastanın ense veya kafa arkasından kıl kökleri seçilerek alınır. Daha sonra çıkarılan kökler planlanan alıcı bölgeye nakledilir. Her işlem de 2000-6000 arası saç kökü nakledilebilir. 


Saç Ekimi HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR


ARESTETİK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüz ve Boyun Estetiği

█▌Yüzdeki yüzeysel kırışıklıkları ve ciltteki sarkmaları tedavi etmek pekala mümkün. Etkili seans...

Yanak Estetiği

█▌Belirgin ve keskin hatlara sahip yanaklar yüze başka bir güzellik ka...

Vajina Estetiği

█▌Vajina Estetiği Nedir?
Kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğu...

Çene Ucu Estetiği

█▌Çene Ucu Estetiği Nedir?
Genetik veya çevresel faktö...