Anasayfa >> Blog >> Önleyici Estetik Cerrahi Nedir?

Önleyici Estetik Cerrahi Nedir?


Önleyici Estetik Cerrahi Nedir, Ne İşe Yarar?
✫✫✫✫✫

Önleyici estetik cerrahinin yapılması kırışıklıkların, ince çizgilerin veya diğer yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkma olasılığını azaltması yanı sıra kişilere, ciltte olabilecek herhangi bir deformasyonun ciddi hale gelmeden önce ele alındığından emin olmak için mümkün olan her şeyin yapıldığını bilinmesinden dolayı rahatlık da verecektir.

Yaşlanmanın, fiziksel koşulların veya sağlıksız yaşam şartlarının insan vücudunda meydana getirdiği deformitelerine karşı yapılan önleyici estetik yöntemlere önleyici estetik cerrahi denir.

Hepimiz zamanın acımasız etkisiyle yaşlanma belirtilerini gösteriyoruz. İster istemez yıllar içerisinde bedenimizde gerçekleşen olumsuz değişiklikleri hüzünle gözlemliyor ve bunları önlemek, yavaşlatmak ya da düzeltmek amacıyla çözümler arıyoruz. Yaşlanmanın etkilerini azaltıcı birçok kozmetik, masaj veya uygulama ancak yaşlanmanın ilk belirtilerini fark ettikten sonra yapılmaktadır. Ancak buna rağmen giderek daha fazla insan, bu konuda önleyici tedbirlerin alınmasının ne kadar önemli olduğunun farkına varmaktadır. Neyse ki gelişen sağlık teknolojileriyle birlikte ► estetik cerrahi de gün be gün ilerleme kaydetmektedir. Özellikle de yaşlanma belirtileri henüz ortaya çıkmamışken ya da daha yeni yeni kendini gösterirken, önlem alınarak yaşlanmayı olabildiğince geciktirmek amaçlanmaktadır.Son yıllarda Amerika’da önleyici estetik cerrahi uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Gençlik süresini uzatmak adına gerçekleştirilen en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilen bu uygulamalar, dünyaca ünlü birçok yıldızın tercihi olmaktadır. Gün geçtikçe daha da popüler olan bu yöntemle, ortalama 25’li yaşlarda başlayan ciltteki yaşlanma emareler (yorgun ifade, ciltteki kırışıklıklar) düzenli aralıklarla uygulanan seansla ortadan kaldırılmaktadır. Yaklaşık 30 dakika süren seansın sonunda bile, uygulamanın etkileri rahatça görülmektedir. Hele ki düzenli olarak uygulanan seanslarla gerekli önlemleri alındığı takdirde, ilerleyen yaşlarda güzelleşmek ve gençleşmek adına daha büyük operasyonlara ihtiyaç duymaya gerek bile kalmayacaktır. Önleyici estetik cerrahi yaşlanmanın etkilerini tersine çeviren mucizevi bir uygulamadır.

█▌Önleyici Estetik Cerrahide Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Her uygulamanın kendine özgü, ideal bir uygulama şekli vardır. Eğer her şey kuralına uygun bir şekilde yapıldığından emin olmak ve iyi sonuçlar almak istiyorsak, konuyla ilgili bütün ayrıntılardan hakkında bilgi sahibi olmamız çok önemli ve gerekli bir durumdur. Önleyici estetik cerrahi uygulamalarında da bu durum geçerlidir. Önleyici estetik cerrahi yaptırmak istiyorsanız bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir. Şöyle ki;

▬ Her şeyden önemlisi, bu uygulamanın sadece uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.
▬ Öncelikle yüzümüzün her açıdan görünüşü, ışık ve gölge yansımalarıyla üç boyutlu bir şekilde değerlendirilmesi yapılmalıdır.
▬ Bu uygulamalar tamamen kişiye özel planlanmalıdır.
▬ Mimik çizgilerimize erken dönemde enjekte edilen botox sayesinde, ilerleyen yaşlarımızda derin ve kalıcı özellikte kırışıklıklarımızın oluşması engellenir.
▬ Vücudumuzda yağlanma oluşmaya başladığı dönem, erken müdahale ile ileri derece yağlanmaya ve selülit oluşumuna engel olunabilmektedir.
▬ Sarkmaya başlayan göğsümüzü çok daha küçük bir operasyonla toparlamak, ileride zorlu operasyonlarla uğraşmaktan bizi kurtarır.

Önleyici Estetik Cerrahi İçin En İdeal Zaman Nedir?
Özellikle gittikçe zorlaşan ve stresli olan yaşam şartlarında önleyici estetik cerrahi büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çünkü bedenimizle ilgili bir problem aşılamayacak kadar büyük bir hale geldiğinde, bu durum bizi oldukça zorlayacaktır. Hatta bu problem onarılamayacak deformasyonların gerçekleşmesi yanı sıra geri dönülemez psikolojik sorunların ortaya çıkmasına bile sebep olabilecektir. Bu nedenle dünya genelinde oldukça popüler olan önleyici estetik cerrahi, sorunlarımızın büyümesine fırsat vermeden başvurmamız gereken bir uygulamadır. Böylece yılların verdiği zararlardan vücudumuzu koruyarak, güzelliğimizin ve gençliğimizin tadına varabiliriz. Önleyici estetik cerrahi kişiye özel planlanmasına rağmen, ortalama 25 – 26 yaşlarındayken tedavi sürecini başlatmak en doğrusu olacaktır.

Vücudumuzda kalıcı bir deformasyon oluşmadan önce, önleyici müdahaleler ile bu problemleri durağanlaştırmak fiziksel ve ruhsal sağlığımız için oldukça faydalı olacaktır. Dünya çapında oldukça yeni bir yöntem olan önleyici estetik cerrahi, “gençleşme ve güzelleşme” adına büyük başarılara imza atarak, herkese tam da istediği şeyi sunmaktadır.

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ ile Önleyici Estetik Cerrahi hakkında bilimsel nitelikte yapılan röportajı http://bit.ly/2QoZHhm linke tıklayarak hemen okuyabilirsiniz.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
Tüm cerrahisiz estetik hizmetlerini keşfetmek için Bakırköy Estetik Merkezi Arestetik Kliniği’nin ► https://www.arestetik.com.tr/cerrahisiz-estetik sayfasını ziyaret edebilir ya da hizmetleri, tedavileri ve operasyonları hakkında daha fazla bilgi almak için iletisim@arestetik.com.tr e-mail adresine mesaj gönderebilirsiniz.

önceki yazı sonraki yazı