Anasayfa >> Blog >> Popo Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Popo Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?


Popo Estetiği Nedir ve Ne İşe Yarar?

Vücut şekillendirmenin önemli bir bölümü olan insan poposuna istenilen yuvarlak şekili vermek için yapılan ve ciltte herhangi bir girinti olmayan bel kısmından yumuşak bir geçişle başlayan orta ve alt kısımda daha dolgunlaşan, alt kısımla bacak geçişi arasında keskin ve aynı zamanda da derin bir ayrımı olan popo kısmına ek olarak bel, bacak ve uyluğa özellikle poponun altındaki çizgiye zarar vermeden yapılan tüm cerrahi estetik işlemlere popo istetiği denir.

Göreceli bir kavram olan güzellik herkese göre oldukça değişkenlik göstermektedir. Özellikle insan vücudundaki bazı kısımlar şekli, hacmi ve görünümü bu anlayışı da etkilemektedir. Yaratılışta kadın figürünün en önemli parçası olan kalçalar bazen göğüslerden bile daha fazla dikkat çekebilmektedir. Çoğu zaman konu “popo güzelliği” olduğunda birçoklarımızın kabul ettiği bazı kıstaslar mevcuttur. Kalçaların vücut ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında belirgin ve yuvarlak bir görünüme sahip olması en çok arzulanan popo hacim ve şeklidir.

Popo Estetiği İçin Kimler Doğru Adaydır?

Estetik cerrahi ilerledikçe, kalçadan basen bölgesine ya da yüzden karın bölgesine kadar vücudumuzdaki birçok bölgeyi yeniden şekillendirme ve güzelleştirmek daha kolay hale gelmeye başlamıştır.

İnce yapılı bir fiziğe sahipsek çoğu zaman ne yazık ki popomuz düz bir görüntüye ve şekle sahip olmaktadır. Özellikle pantolon giydiğimizde popomuzun daha belirgin olmasını istiyorsak popo estetiği cerrahisi bizim için ideal seçim olacaktır.
Önemli ölçüde kilo alıp verdiğimizde popo bölgemizde belirgin bir sarkma ve düzleşme gerçekleşir. Bu durum bizim için rahatsız edici ise yine kalça estetiği ile güzel bir popoya sahip olabiliriz. Bu cerrahi uygulamayı yaptıranlar arasında en büyük grup zayıflama sonrası kalçasından memnun olmayan kişilerden oluşur.
Bazen genetik özellikler de vücüdumuzda deformasyonalara sebep olarak bizleri üzebiliyor. Eğer popomuzun belimizle yaptığı açı geniş ise, yandan bakıldığında popomuz çok belirsiz bir görünüme sahip olabilmektedir. Vücudumuza göre daha yuvarlak ve kalkık bir popoya sahip olmak için vücut estetiği yöntemleriyle popomuza hoş bir görünüm kazandırabiliriz.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır ve Hangi Teknikler Kullanılır?

Popo estetiği; popo germe, popo düzeltme ya da popo kaldırmadan oluşur. Popo estetiği uygulamaları için bireylerin vücut şekline bağlı olarak farklı seçenekler bulunur.

Dikişle Popo Kaldırma:
Başlarda popoya belirgin bir görünüm kazandırmasına rağmen 3 ay gibi kısa bir sürede etkisini kaybetmektedir. Bu nedenle kalça estetiği açısından pek tercih edilen bir yöntem değildir.

Silikon Popo Protezi Ameliyatı:
Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesim ile her iki popo yarısında da cep oluşturulur. Oluşturulan bu ceplere meme protezlerine göre daha sert olan silikon protezler yerleştirilir. Bu nedenle ameliyat sonrasında kısa bir süre oturma ve kalkma eylemleri biraz sıkıntı yaratabilir. Popo estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Operasyon ortalama 2,5 – 3 saat civarında sürer. Cerrahi kesimin yapıldığı yer nedeniyle iltihaplanma riski yüksektir. Bu yüzden ameliyat sonrasında hijyen oldukça önemdir.

Yağ Enjeksiyonuyla Popo Şekillendirme:
Çok daha doğal bir yöntem olduğu için daha sıklıkla tercih edilir. Yaklaşık 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir bölümü kaybedilir. Rezerv varsa işlem sonrasında tekrar edilebilir. Ayrıca yağ enjeksiyonu üzerine yapılan son çalışmalarla bazı teknikler geliştirilmiştir. Böylece yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı da artırılmıştır. Yağ enjeksiyonuyla popo şekillendirme genel anestezi ile yapılmaktadır ve ortalama ameliyat süresi 1-2 saattir. Ameliyattan sonra yaklaşık 2 hafta özel korse giyilmesi gereklidir.

Dolguyla Popo Büyütme:
Dolgu malzemeleri ile popoyu güzelleştirmek son zamanlarda reklamı çok yapılan uygulamalardandır. Ancak biz doğru bulmuyoruz. Çok önemli bir cerrahi müdahale olan bu estetik ameliyatından önce popo estetiği yöntemi ve doktor seçimi daha kritik derecede önemlidir. Güzellik uğruna yanlış cerrahi müdahaleler ile geri dönülemez sonuçlara neden olunmamasına dikkat edilmelidir.

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ'nin Popo Estetiği Hakkındaki Düşünceleri Nelerdir?

Vücut estetiği ve şekillendirmenin en önemli bölümünü oluşturan uygulamalardan biri kesinlikle popoya yapılan estetik işlemlerdir. Estetik bir popo şekli yuvarlak, ciltte herhangi bir girinti olmayan, bel kısmından yumuşak bir geçiş ile başlayan orta ve alt kısımda daha dolgunlaşan ve alt kısmı ile bacak geçişi arasında keski ve derin bir ayrımı olan popo olarak tarif edilmektedir. Popo estetiği ergenlikten sonra herhangi bir yaşta yapılabilmektedir. Popo vücudun yapısıyla ilgili olarak zamanla şeklini almaktadır. Özellikle poposu çok belli olmayan, bel kısmında çıkıntıları olan ve ince bacakları olan vücut tiplerinde kalçalarla birlikte birçok bölgeye işlem yapmak gerekir. Sadece kalçalara yönelik işlem yapılırsa istenen sonuç alınamayabilir. Ek olarak bel, bacak ve uyluğa da işlem yapılması gerekebilir. Bu girişimlerde dikkat edilmesi gereken en önemli şey işlem yapılırken poponun altındaki çizgiye zarar vermemektir. Çünkü bu bölgedeki çizgi ve derinlik bozulduğu takdirde poponun formu bozulur ve yeniden çizgiyi oluşturmak her zaman kolay olmamaktadır.

Popo Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Popo (kalça) estetiği fiyatları, uzman estetik doktorunun hastanın vücudunda ve popo bölgesinde yaptığı analizlere ve sonrasında belirleyip yapacağı cerrahi işlemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü hastanın popo estetiğiyle arzuladığı estetik görüntüye kavuşması için bel, bacak ve uyluk bölgelerine de cerrahi işlem yapılması gerekebilir.

Popo estetiği ücretleriyle ilgili detaylı bilgi almak için öncelikle uzman bir estetik ve plastik cerrah ile görüşmeniz gerekir. İstanbul Bakırköy'de hizmet veren estetik kliniği Arestetik web sitesi üzerinden anında iletişim formunu doldurabilir, mesai saatleri içerisinde canlı chat alanından hasta danışmanıyla görüşebilir, Tel: +90 212 233 00 16 | +90 553 923 00 16 | +90 546 529 00 16 telefon numaralarını arayabilir ya da iletisim@arestetik.com.tr mail adresi üzerinden popo estetiğiyle ilgili uzman hekimle görüşmek için randevu alabilir ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.

Günümüzde özellikle kadınlar tarafından gittikçe artan düzgün ve sıkı bir popoya sahip olma arzusu kalça estetiği cerrahisini önemli hale getirmiştir. Bu konuyla ilgili internet ortamında paylaşılan doğruları yansıtmayan kirli bilgilerin yerine popo estetiği alanında uzman doktorların öncesi-sonrası tüm ameliyat süreçleriyle ilgili aktardıkları önemli bilgileri almanızı tavsiye ediyoruz. Bu doğrultuda hazırlanan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Hamidreza Samani'nin kalça estetiği sayfası örnek niteliktedir. Tüm soru, talep ve ihtiyaçlarınız için lütfen iletişime geçiniz.

önceki yazı sonraki yazı