Anasayfa >> Blog >> Popo Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Popo Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?


█▌Popo (Kalça) Estetiği Nedir?
Vücut şekillendirmenin önemli bir bölümü olan insan poposuna istenilen yuvarlak şekili vermek için yapılan ve ciltte herhangi bir girinti olmayan bel kısmından yumuşak bir geçişle başlayan orta ve alt kısımda daha dolgunlaşan, alt kısımla bacak geçişi arasında keskin ve aynı zamanda da derin bir ayrımı olan popo kısmına ek olarak bel, bacak ve uyluğa poponun altındaki çizgiye zarar vermeden yapılan cerrahi tüm estetik işlemlere popo istetiği denir.

Göreceli bir kavram olan güzellik herkese göre oldukça değişkenlik göstermektedir. Özellikle insan vücudundaki bazı kısımlar şekli, hacmi ve görünümü bu anlayışı da etkilemektedir. Yaratılışta kadın figürünün en önemli parçası olan kalçalar bazen göğüslerden bile daha fazla dikkat çekebilmektedir. Çoğu zaman konu “popo güzelliği” olduğunda birçoklarımızın kabul ettiği bazı kıstaslar mevcuttur. Kalçaların vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında belirgin olması ve pürüzsüz bir yuvarlak görünüme sahip olması en çok arzulanan popo hacim ve şeklidir.

Günümüzde gittikçe artan şekilde düzgün ve sıkı bir popo arzusu sürekli kişileri estetik cerrahiye yöneltmektedir. Estetik popo (kalça) konularıyla ilgili önemli cerrahi bilgileri almak için kalça estetiği bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Popo Estetiğini Kimler Yaptırmak İster?
Estetik cerrahi ilerledikçe, kalçadan basen bölgesine ya da yüzden karın bölgesine kadar vücudumuzdaki birçok bölgeyi yeniden şekillendirme ve güzelleştirmek daha kolay hale gelmeye başlamıştır.

İnce yapılı bir fiziğe sahipsek, çoğu zaman ne yazık ki popomuz düz bir şekle sahip olmaktadır. Özellikle pantolon giydiğimizde, popomuzun daha belirgin olmasını istiyorsak popo estetiği bizim için ideal olacaktır.
Önemli ölçüde kilo alıp verdiğimizde, popo bölgemizde belirgin bir sarkma ve düzleşme gerçekleşir. Bu durum bizim için rahatsız edici ise; estetik ile güzel bir popoya sahip olabiliriz. Kalça estetiği yaptıranlar arasında en büyük grup zayıflama sonrası kalçasından memnun olmayan kişilerden oluşur.
Bazen genetik özellikler de başımıza büyük bir bela olabiliyor. Eğer popomuzun belimizle yaptığı açı geniş ise, yandan bakıldığında popomuz çok belirsiz bir görünüme sahip olabilmektedir. Popo estetiği ile bu sıkıntının üstesinden kolaylıkla gelebilir ve popomuza hoş bir görünüm kazandırabiliriz.

█▌Popo (Kalça) Estetiği Nasıl Yapılır ve Hangi Teknikler Kullanılır?
Popo estetiği popo germe, popo yapma ya da popo kaldırmadan oluşur. Popo estetiği yaptırmak için vücut şekline bağlı olarak farklı seçenekler bulunur.

Dikişle Popo Kaldırma:
Başlarda popoya belirgin bir görünüm kazandırmasına rağmen, 3 ay gibi kısa bir sürede etkisini kaybetmektedir. Bu nedenle kalça estetiği açısından pek tercih edilen bir yöntem değildir.

Silikon Popo Protezi Ameliyatı:
Her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesim ile her iki popo yarısında da cep oluşturulur. Oluşturulan bu ceplere meme protezlerine göre daha sert olan silikon protezler yerleştirilir. Bu nedenle ameliyat sonrasında kısa bir süre oturma ve kalkma eylemleri biraz sıkıntı yaratabilir. Popo estetik ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Operasyon ortalama 2,5 – 3 saat civarında sürer. Cerrahi kesimin yapıldığı yer nedeniyle, iltihaplanma riski yüksektir. Bu yüzden ameliyat sonrasında hijyen oldukça önemdir.

Yağ Enjeksiyonuyla Popo Şekillendirme:
Çok daha doğal bir yöntem olduğu için daha sıklıkla tercih edilir. Bununla birlikte, yaklaşık 1,5 yıl sonra yağ dokusunun bir bölümü kaybedilir. Rezerv varsa, işlem sonrasında tekrar edilebilir. Ayrıca; yağ enjeksiyonu üzerine yapılan son çalışmalarla bazı teknikler geliştirilmiştir. Böylece, yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığı da artırılmıştır. Yağ enjeksiyonuyla popo şekillendirme, genel anestezi ile yapılmaktadır ve ortalama ameliyat süresi 1,5 saattir. Ameliyattan sonra yaklaşık 2 hafta özel korse giyilmesi gereklidir.

Dolguyla Popo Büyütme:
Dolgu malzemeleri ile popoyu güzelleşmek artık sıklıkla tercih edilen bir hale gelmiştir. Yuvarlak ve şekilli bir popoya sahip olmak, bu dolgularla artık çok kolay. Gittikçe artan şekilde hem estetik cerrahi hem de plastik cerrahi yöntemlerine talep artmıştır. BU taleple birlikte en merak edilen konulardan bir tanesi de, kalça estetiği fiyatları aralıklarıdır. Ancak çok önemli bir cerrahi müdahale olan bu estetik ameliyatında fiyattan önce doktor seçimi daha kritik derecede önemlidir. Güzellik uğruna yanlış cerrahi müdahaleler ile geri dönülemez sonuçlara neden olunmamasına dikkat edilmelidir.

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza SAMANİ'nin Popo Estetiği Hakkındaki Düşünceleri Nelerdir?

Vücut şekillendirmenin önemli bir bölümü de popo (kalça) estetiğidir. Estetik bir popo şekli yuvarlak, ciltte herhangi bir girinti olmayan, bel kısmından yumuşak bir geçiş ile başlayan orta ve alt kısımda daha dolgunlaşan ve alt kısmı ile bacak geçişi arasında keski ve derin bir ayrımı olan popo olarak tarif edilmektedir. Popo estetiği ergenlikten sonra herhangi bir yaşta yapılabilmektedir. Popo vücudun yapısıyla ilgili olarak şeklini almaktadır. Özellikle poposu çok belli olmayan, bel kısmında çıkıntıları olan ve ince bacakları olan vücut tiplerinde sadece popoya değil birçok bölgeye işlem yapmak gerekir.

Popo estetiğinde sadece popoya yönelik işlem yapılırsa istenen sonuç alınamayabilir. Ek olarak bel, bacak ve uyluğa da işlem yapılması gerekebilir. Bu girişimlerde en önemli şey işlem yapılırken poponun altındaki çizgiye zarar vermemektir. Çünkü çizgi ve derinlik bozulduğu takdirde poponun formu bozulur ve yeniden çizgiyi oluşturmak her zaman kolay olmuyor.

█▌Popo (Kalça) Estetiği Fiyatları Nedir?

Popo (kalça) estetiği fiyatları, uzman estetik doktorunun hastanın vücudunda ve popo bölgesinde yaptığı analizlere ve sonrasında belirleyip yapacağı cerrahi işlemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü, popo estetiğinde arzulanan estetik görüntüye kavuşmak için bel, bacak ve uyluğa da işlem yapılması gerekebilir. Bu işlemler popo estetiğindeki fiyatların hastaların vücut şekillerine göre belirlendiğinin en büyük tezahürüdür.

Popo estetiği fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için öncelikle uzman popo estetiği doktoruyla görüşmeniz şarttır. İstanbul Bakırköy'de hizmet veren estetik merkezi Arestetik kliniğinin arestetik.com.tr web sitesi üzerinden mesai saatleri içerisinde canlı chat alanından hasta danışmanıyla görüşebilir ya da iletisim@arestetik.com.tr mail adresi üzerinden popo estetiği fiyatları hakkında bilgi ve popo estetiği alanında uzman olan doktorla görüşmek için randevu alabilirsiniz.

önceki yazı sonraki yazı